Miracın özü kötülüklerden arınmadır

0
155

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, Miraç kandili dolayısıyla yaptığı açıklamasında, Miraç gecesinin sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ilahi bir yolculukla yükselerek âlemlerin rabbi yüce Allah’ın katına çıktığı ve İslam âlemi için kutsal sayılan mucizevî bir olay olduğunu belirtti.Miracın özü kötülüklerden arınmadır Miraç gecesinin insanlık tarihinin en önemli olaylarından biri olduğuna işaret eden Kurşun, “İnsanlığı kin, düşmanlık ve zulümden kurtaran son semavi din olan İslamiyet, âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin aracılığı ile yayıldı. Yüce dinimiz tüm insanlara kucak açarak iyi ahlakı, doğruluğu, barış ve hoşgörü esas almıştır.
Miraç gecesi insanlık tarihinin en önemli olaylarından biridir. Feyiz ve bereketin coştuğu bu gecede gerçekleştirilen ilahi yolculuk, müstesna olarak mucizelerin en büyüğüdür. Kandil gecelerinin insanların maddi duygulardan uzaklaşarak kötülüklerden arınmalarını, kin ve nefret hislerinden kurtulup sevgiye dönüşmesini, yüce Allah’a daha da yaklaştırmasını sağlayan mübarek gecelerden biri de Miraç kandilidir.
Bu mübarek gecenin tüm insanlığa barış, sevgi, huzur ve mutluluk, ulusumuza ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − 1 =