İskenderun’da teröristlerin roketatarlı saldırısı sonucu altı askerin şehit olduğu Şehit Er Remzi İlboğa Kışlası’na 2,5 metre yüksekliğinde 330 metre uzunluğunda güvenlik duvarı yapılmasına ilişkin talep Belediye Meclisi’nde onaylandı.Kışlaya güvenlik duvarı
İskenderun Deniz Üs Komutanlığı’na bağlı Şehit Er Remzi İlboğa Kışlası’na 31 Mayıs 2010 tarihinde nöbet değişimi yapıldığı sırada teröristlerin yaptığı saldırının üzerinden bir aydan fazla zaman geçti. Bu süre içerisinde otoban kısmından yapılan saldırıda güvenlik duvarının gerekli olduğu kanısına varıldığı öğrenildi. Güvenlik duvarının yapılması için İskenderun Belediyesi’ne getirilen konu Fen İşleri Müdürlüğü’nün teklifi ile belediye meclis gündemine taşındı.
İskenderun Belediye Meclisi 5393 Sayılı Kanunun 22. maddesi gereğince Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’in başkanlığında toplanarak gündeminde bulunan maddeleri görüştü. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantının altıncı maddesinde yer alan Şehit Er Remzi İlboğa Kışlası ile yapılacak protokol kapsamında Aşkarbeyli mıntıkası 4087 parselde 330 metrelik güvenlik duvarı örülmesi ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu meclis üyelerine sunuldu. Daha sonra yapılan oylama ile kabul edildi.
Şehit Er Remzi İlboğa Kışlası’na yapılan terör saldırısı sonrası gündeme gelen güvenlik duvarı çekilmesi işini İskenderun Belediyesi yapacak. Fen İşleri Müdürlüğü’nün teklifine göre yapılacak olan güvenlik duvarının uzunluğunun 330 metre yüksekliğinin ise 2,5 metre olacağı ayrıca üzerine de jiletli tel çekileceği belirtildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + thirteen =