Az çocuk işsizliğin azalması demektir

0
112

Reform 2000 Partisi Genel Başkanı Başarık, Başbakan Erdoğan’ın 3 çocuk önerisine katılmadığını söyledi:

Merkezi İngiltere’de bulunan Reform 2000 Partisi Genel Başkanı Erol Başarık, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarıyla sohbet eden Başarık, Türkiye’nin iyi yönetilmediğini öne sürdü. Az çocuk işsizliğin azalması demektirDünyada ilk kez yabancı bir ülkede, İngiltere’de bir Türk, Erol Başarık tarafından kurulan Reform 2000 Partisi’nin aynı zamanda genel başkanı olan Başarık, “İngiltere’de 6 büyük seçime katıldık. 4’ü milletvekilliği, 1’i AB parlamentosu, 1’i Londra Büyükşehir Meclis üyeliği seçimleri. 2002 yılında Yurt Partisi’nden İstanbul 1. bölge adayı olarak, 2007 yılında da İstanbul 3. bölgeden bağımsız aday olarak milletvekilliği seçimlerine katıldım. 1970 yılından bu yana İngiltere’de yaşayan bir Türk vatandaşı olarak, ülkemin sorunlarını, dünyadaki gelişmeleri de çok yakından izledim. Siyasetin içinde olmam itibariyle de ülkemle ilgili görüşlerimi her platformda açıkladım” diye konuştu.
Açıklamasının devamında ülke gündemine de parantez açan Reform 2000 Partisi Genel Başkanı Erol Başarık, “Türkiye’nin ekonomik göstergeleri, siyasi tabloları olumlu sinyaller vermemektedir. Terörün her gün vatan evlatlarını şehit etmesi hepimizin yüreğini dağlarken, teröre 30 yıldır bir çözüm getirilememesi ülkede yaşayan her kesimi derinden etkilemektedir. Terör konusunda profesyonel ordunun kurulması çalışmaları çok iyi bir karardır. Ancak gelişmiş teknolojilerden yeterince faydanılamadığını düşünüyoruz. Irak ile aramızda tampon bölge oluşturmanın da doğru olacağını düşünüyoruz. Bir ülkenin ekonomisin iyi, halkının refah içinde olması için o ülkede 3 madde ucuz ve düşük seviyede olmalıdır. Enerji, faizler ve vergiler. Biz de her üçü de yüksek seviyelerdedir. İhracatımızla birlikte ithalatta aynı hızla artıyor. Bunun önüne geçmek için ara maddelerin Türkiye’de üretilmesi gerekmektedir. Başbakan’ın her ailenin 3 çocuklu olmasını önermesine de katılmıyorum. Bana göre en fazla 2 çocuk olması gerekmektedir. Daha az çocuk, işsizlik problemlerinin de azalması demektir” şeklinde görüş ortaya koydu.
Değerlendirmelerinin ardından İGC Başkanı Şehmus Aslan ve basın mensuplarıyla sohbet eden Başarık, basın mensuplarının sorularını içtenlikle yanıtladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + 4 =