KIRIKHAN 5. KAVUN FESTİVALİ’NİN
SANATÇI KONUĞU KUBAT

Türk Ordusu’nun Kırıkhan ’a girişinin 72. yıldönümü, etkinliklerle kutlanıyor. Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler arasında, 5. Kavun Festivali ve Kubat Konseri’de bulunuyor.
Kutlamalarla ilgili bilgiler veren Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Türk Ordusu’nun Kırıkhan’a girişinin 72. yıldönümü münasebetiyle hazırladıkları etkinlikleri Kırıkhan Kaymakamlığı ile birlikte yürüttüklerini belirterek herkesi Kırıkhan’a davet etti.
Kutlama Komitesi başkanlığını Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik’in yaptığı kutlamalar, 6 Temmuz Salı Günü saat 08:30’da Cumhuriyet Alanında Türk Askeri’nin temsili karşılama töreniyle başlayacak. Daha sonra, Cevher Dudayev Parkında kutlanacak olan 5. Kavun Festival’in saat 09:30’da başlayarak gün boyu etkinliklerle devam edeceği öğrenildi. Festival Yürütme Kurulu başkanlığını da yapan Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Türk halk müziği’nin güçlü sesi Kubat’ın aynı akşam, Yeni Belediye Otogarında vereceği konserin, halka açık olduğunu belirtti.
Başkan Sakman; “Türk Ordusunun Kırıkhan’a girişinin 72. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenlerin yanı sıra, yine gelenek haline getirdikleri Kavun Festivali’nin bu yıl beşincisini kutladıklarını, her geçen yıl daha huzurlu ortamda ve Kırıkhan’a yakışan şekilde halkla bütünleşmeyi umduklarını” ifade etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here