KİSİAD üyeleri dayanışma yemeğinde buluştu. Başkan Tamer Eker:

Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) üyeleri dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Derneğin teras katında düzenlene toplantı ve yemekte yoğun bir katılımın olduğu gözlendi. Yemekten sonra bir konuşma yapan KİSİAD Başkanı Tamer Eker, “Dernek olarak üyelerle tanışma, kaynaşma ve birlik, beraberlik içinde olduğumuzun göstergesidir bugün burada toplanmamız.Gelecekten umutluyuz İskenderun için bir araya geliyoruz, şehrimizin ve bölgemizin kalkınması adına elimizden geleni yapmak için birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Ben bir araya gelmişken yaptığımız faaliyetler hakkında kısaca bilgiler vermek istiyorum. Geçtiğimiz ay TUSKON Dünya Ticaret proğramına katıldık. Yurt içinden toplam 2 bin 200 işadamının katıldığı proğramda yurt dışından 140 ülkeden yaklaşık 3100 iş adamı misafir katıldı. İkili iş görüşmelerinin yapıldığı Dünya Ticaret programında binlerce iş görüşmesi masa başında yapılarak 13 milyar dolar ticaret hacmi elde edildi. Yine geçtiğimiz ay, Halep’te birkaç Suriye’li işadamaının daveti üzerine bir ziyarette bulunduk ve giden arkadaşlarımızın pazar araştırmalarına aracı olduk.
Mayıs ayın da Afrika’nın doğusu Etiyopya ya bir iş gezisi düzenledik. Dokuz işadamı üyemiz katıldı. Bunlar Afrikada ticari yatırımlar düşünen ciddi üyelerimiz idi. Nisan ayında Bursa ve İstanbul’da ticari toplantılara katıldık. Tuskon Genel Kuruluna katıldık. Yine Haziran ayında Bosna’ya bir uçak kiraladık ve 165 kişi ile Bosna’da tarihi ve kültürel bir gezi düzenledik. Bundan sonra yine aynı hız ve enerji ile faaliyetlerimiz devam edecektir. Şu an ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. İşadamları olarak gelecekten umutluyuz ve ülkedeki ekonomik istikrarın devam edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

İSKENDERUN’DA YATIRIM YAPALIM
Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) Başkanı Tamer Eker konuşmasını şöyle sürdürdü: “İskenderunlu işadamları olarak istihdama yönelik yatırım yapmamız lazım. Yatırım ve harcamalarımızı İskenderun’da yapmalıyız. İskenderun’da yatırım ve ekonomik girdisini artırmaya mecburuz.”
KİSİAD’ın dayanışma yemeğine katılan Ekinciler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci ise, TUSKON üyesi işadamalarından övgüyle bahsederek, “Gerçekten TUSKON çok güzel işler başarmaktadır. Ülkemizde son yıllarda hükümetin vize konusunda ülkelerle görüşmesi ve vizelerin ortadan kalkması ile ticaret hacmimiz hızla genişliyor. İskenderun ise özellikle sanayi ve hizmet sektörü bakımından potansiyel bir şehirdir. Yatırım ve harcamalarımızda muhakkak kendi şehrimiz ve kendi bölgemiz ilk sırada olmalıdır” ifadelerinde bulundu.
Daha çok yaşanmış hayat tecrübelerini aktaran Ekinci, “Bu toplantının çok önemli ve fayda sağlayacağını düşünüyorum, TUSKON bence küçük ve orta ölçekli esnaf için mükemmel bir teşkilattır” açıklamalarında bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + fourteen =