İTSO tarafından düzenlenen Kaybolan Gençlik adlı tiyatro oyunu şaşırtıcı bir gerçeği gün yüzüne çıkardı. Tiyatro oyunu sergilenirken, uyuşturucuyu konu alan tiyatro sergilenirken, yapılan araştırmada İskenderun’da 300 tane uyuşturucu bağımlısının olduğu öğrenildi.
İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı heyeti konu ile ilgili basın mensuplarıyla bir araya gelerek bu insanların hayata bağlanması için mutlaka İskenderun’a AMATEM (Alkol – Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi)’nin kurulması gerektiğini belirterek bunun için fitili ateşledi.
İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Garip Şandır, yeni yetişen gençleri uyuşturucudan uzak tutmak ve vakıf olarak verdikleri burslara biraz daha katkı sağlamak için gösterime sundukları Kaybolan Gençlik adlı tiyatro oyununun acı bir gerçeği ortaya çıkardığını belirtti.
Bu insanları uyuşturucu illetinden kurtarmak için harekete geçtiklerini kaydeden Şandır, mutlaka ve mutlaka Alkol-Madde Bağımlılığı Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin kurulması gerektiğinin şart olduğunu savundu.
Bunun için birlik ve beraberlik içindi olunması gerektiğini ifade eden Şandır, işadamlarından da destek isterken, uyuşturucu bağımlısı birçok insanın da bu illetten kurtulmak için tedavi olmak istediklerini söyledi. Yaptıkları araştırmalara göre bir uyuşturucu bağımlısının ön tedavisinin 21 gün olduğunu, İskenderun’daki 300 kişinin tedavi olacağı baz alınırsa bunun uzun yıllara dayandığının altını çizen İTSO Eğitim ve kalkınma Vakfı Başkanı Garip Şandır, İskenderun’a AMATEM’in kurulmasının büyük bir gereklilik arz ettiğini savundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here