İskenderun Özel İkem Koleji’nde liseyi bitiren öğrenciler aileleri, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte mezuniyetlerini eğlenerek kutladı. İkem’li 40 öğrenci 12 yıldır birlikte oldukları arkadaşlarına da veda ettiler. Geceye Karaağaç Belediye Başkanı Necmettin Acar, Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı ve değerli eşi Arife Tosyalı, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı ve değerli eşi Gülay Tosyalı, Tosyalı Holding İhracat Müdürü Şerif Tosyalı, Alp-Ateş Gübre Sanayi ortaklarından Şükrü Alpaydın ve değerli eşi Sevgi Alpaydın, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Özel İkem Koleji lise bölümünde 2009-2010 eğitim ve öğretim dönemini tamamlayan öğrenciler için Okul Aile Birliği Casmin Otel’de mezuniyet gecesi düzenledi. Mezuniyet coşkusu şölene dönüştüBirbirinden şık kıyafetlerle katıldıkları gece, öğrencilerin kız ve erkek çiftler halinde piste girişiyle başladı. Melike Demirağ’ın şarkısı “Arkadaş” eşliğinde piste kadar yürüyen mezun öğrenciler, aynı müzikle de gecenin ilk dansını yaptılar. Okul idaresi, öğretmenler ve veliler de öğrencilerle birlikte dans etmenin keyfini yaşadılar.
İkem Koleji’nde tam 12 yıldır birlikte okuyan 40 öğrenci ile velileri de Okul Aile Birliği çatısı altında adeta kocaman bir aile oluşturdukları düzenlenen geceye yansıdı. Beşiktaş’ın efsanevi kaptanı ve Teknik Direktör Samet Aybaba’nın kızı Gülşen Aybaba da gitar eşliğinde “Mutluluk Kenti” adlı ilk albümünden şarkılarını seslendirerek sahne aldığı mezuniyet gecesine renk kattı.
Teknik Direktör baba Samet Aybaba da, kızı Gülşen’i sahnedeyken uzaktan izlemekle yetindi.
Öğrenciler, 12 yıllık birlikteliğin sonuna gelmenin hüznünü yaşarken, mezun olup yeni ufuklara atılacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “12 yıldır birlikteyiz. Ayrılacağımız için çok üzülüyoruz. Arkadaşlarımızı, öğretmenlerimizi, yönetimi, Ali Hikmet hocamızı, Levent hocamızı, hepsini çok özleyeceğiz. Okulu bitirmenin de ayrı bir sevinci var tabi. Üniversiteye gideceğiz. Önümüzde uzun bir hayat var. Bu bakımdan da sevinçliyiz” şeklinde görüş ortaya koydular.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + 16 =