Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek:

İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, kabotaj bayramının üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke için son derece anlamlı olduğunu söyledi.İskelesiz bir İskenderun düşünmek mümkün müdür?
Başkan Civelek, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedniyle yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:
“- Bayramımızın 84. yıl dönümünde denizcilik sektörümüz olması gereken düzeyin çok gerisindedir. Denizlerimizde düzensiz ve plansız bir şehirleşme ve sanayileşmeden kaynaklanan ciddi kirlilik sorunları yaşanmaktadır. Olağanüstü önemdeki ve güzellikteki kıyılarımızın turizm potansiyelinden yeterince yararlanamıyoruz. Bütün tarihi boyunca bir liman kenti olan İskenderun’umuzun limanı, stratejik önemine rağmen çok düşük bir kapasiteyle kullanılmaktadır.
İskenderun’un ve Türkiye’nin ekonomik kayıplarının önlenmesi için limanımız hak ettiği bir düzeye getirilmelidir. İskenderun Körfezi’ndeki kirlilik büyük bir duyarlılıkla ele alınmalı ve hiç zaman kaybetmeden önlemler hayata geçirilmelidir.
İskelesiz bir İskenderun düşünmek mümkün müdür? Bu büyük eksikliği gidermek için gün sayıyoruz. İskele projemiz İmar ve İskan Bakanlığı’nda izin aşamasındadır. İskelenin, denizden tamamen kopan İskenderun’u ve İskenderun’daki sosyal yaşamı denizle bütünleştirmede önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bütün çabamız denizle bütünleşmiş, denizden ve limandan yeterince yararlanan bir İskenderun’a kavuşmaktır.”

1 YORUM

  1. ben 48 yıllık iskenderunluyum ,ayrıca ülkemizin bütün sahil şehirlerini gezdim ,şunu söylemek istiyorum ,denize bu kadar uzak bırakılmış bir halk diğer şehirlerde görmedim ,halkımızın yüde 99 u daha bir deniz taşıtına binmemiştir,iskele yapıldığı takdirde eskiden olduğu gibi dolmuş kayıkların açıkta bekliyen gemilerin etrafında dolaşmaları ve en azından iskenderuna gelen misafirlerimizi eğlendirmek ve iskenderunumuzu tanıtmış oluruz ,başkana teşekkür eder başarılarını dilerim.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 2 =