Hayırsever Tosyalı Ailesi tarafından 4 yıl önce bölgemize kazandırılan Tosçelik Fen Lisesi, ilk fidanlarını mezun etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadı. Kısa sürede büyük başarıların altına imza atan Tosçelik Fen Lisesi’nin Mezuniyet Balosu’nda duygu dolu anlar yaşanırken, gecede Gazeteci Doğan Süslü, bu eğitim yuvasını kazandıran Tosyalı ailesi adına Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı’ya üzerinde şükranlarını içeren bir plaket takdim etti. Başarının dehaları ilk mezunlarını verdi
Yelken Kulübü’nde düzenlenen Tosçelik Fen Lisesi’nin mezuniyet gecesine Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı, Tosyalı Holding İhracat Müdürü Şerif Tosyalı, Tosçelik Fen Lisesi Müdürü İlhami Koç, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Gece, mezun olan öğrencilerin geçiş töreniyle başladı. Geçiş esnasında öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları gözlenirken, kız öğrenciler zerafetleri ve güzellikleriyle, erkek öğrenciler ise, şıklıklarıyla dikkatleri üzerlerinde topaldılar. Velilerin ilgiyle izledikleri geçişin ardından öğrenciler birbirinden güzel danslarla davetlileri adeta büyülediler.
Gecede konuşan Tosçelik Fen Lisesi Müdürü İlhami Koç, 4 yıl önce kurulan okuldan ilk fidanları mezun etmenin onurunu yaşadıklarını ifade etti.
Yapılan konuşmanın ardından Gazeteci ve aynı zamanda okul velisi Doğan Süslü, üzerinde bu okulu bölgemize kazandıran Tosyalı ailesine teşekkür ve şükranlarını içeren bir plaketi Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı’ya takdim etti. Süslü’nün Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’nın okul eğitime başladığı zamanda velilere hitaben yazdığı mektuba cevap niteliğinde takdim ettiği plakette “2006 yılında inşasını bitirdiğiniz Tosçelik Fen Lisesi’ni Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiğiniz ama devir sonrası geri çekilmediniz. Fen Lisemize 2006 yılından bu yana her an maddi ve manevi anlamda destek oldunuz.
Dört yıl bitti, okulun ilk fidanları, ilk öğrencileri mezun oldu…
İlk mezunlar, okul yönetimi, öğretmenler, Okul Aile Birliği ve ilk mezunların aileleri olarak bizlerde çok mutluyuz. Bizler kadar siz Tosyalı Ailesi de mutlusunuz.
Mutluluğunuz daim olsun, Tosçelik Fen Lisesi ise, her daim onurunuz ve gururunuz olsun” ifadeleri yer aldı.
Plaketi almaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı, Tosçelik Fen Lisesi’nin ilk fidanlarını muzun ettiği bu günde büyük bir gurur, aynı zamanda onur yaşadıklarını belirtti. Öğrencilerin bundan sonraki hayatlarında ülkenin çeşitli kademelerinde görev aldıklarında bu onurun ve gururun daha da artacağına kaydeden Tosyalı, “Biz Tosyalı Ailesi her zaman okulumuza her anlamda destek ve katkılarımız devam edecektir. Şu an anlatılmaz duygular yaşıyorum. Bu fidanlarımızı böyle güzel bir gecede mutluluklarını görmek bizleri gururlandırmıştır. Geçmişte olduğu gibi bugünde, yarında destek ve katkılarımız devam edecektir” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından mezun olan öğrenciler gecenin ilerleyen saatlerine kadar müzik eşliğinde eğlenerek mezun olmanın mutluluğunun yaşadılar.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + eight =