Yeni bir anayasaya ihtiyacımız var

0
91

Eski Hatay Milletvekili Soylu:

AK Parti eski Hatay Milletvekili İsmail Soylu, hükümetin terörü sona erdirecek ‘demokratik açılım’ paketinin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğini savundu.Yeni bir anayasaya ihtiyacımız var Eylül ayında anayasa değişikliği için yapılacak referanduma da değinen eski Hatay Milletvekili İsmail Soylu, mevcut anayasayla ülkenin ve halkın sorunlarının çözülemeyeceğini ileri sürdü. Halkın referanduma mutlaka katılarak tercihini ortaya koyması gerektiğini kaydeden Soylu, “Dünya artık eski dünya değil. Mevcut anayasa 1980’li yıllarda hazırlanmış bir anayasadır. Son 30 yılda dünyada ve Türkiye’de çok şey değişti. Bu bakımdan halkın ve ülkenin gerçekleriyle bağdaşan bir anayasaya ihtiyacımız var. Halkımız mutlaka Eylül ayındaki referanduma iştirak etmeli ve tercihini kullanmalıdır” diye konuştu.
Terörün son aylarda tırmanmasının altında başka hesapların yattığını belirten AK Parti eski Hatay Milletvekili Soylu, “Terör örgütü ve yandaşları hükümete isteklerini kabul ettiremeyince eylemlere başladı. Başbakanımız ne demokratik açılımdan ne de terörle mücadeleden dönüş olmayacağını defalarca kararlılıkla ortaya koymuştur. Halkımız sağduyulu davranmalı ve tahriklere kapılmamalıdır” dedi.
Son olarak ekonomiye de parantez açan Soylu, “Türkiye krizden mutlaka etkilendi, ancak diğer ülkeler kadar olumsuz etkilenmedi. Şirketler bir dönem bırakın kar etmeyi, ayakta kalabilmek için mücadele verdi. Artık en kötü dönemin geride kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü piyasalarda yavaş yavaş bir kıpırdanma var. Krizden çıkış yolu inşaat sektörünün canlanmasından geçer. Çünkü inşaat sektörü onlarca kalemi ve pek çok sektörü kapsar. İnşaat sektöründe son birkaç aydır az da olsa bir hareketlilik var. Yıl sonuna doğru ekonominin kendini iyice toparlayacağını düşünüyorum” şeklinde görüş ortaya koydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + 8 =