Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri

0
682

Tosyalı Holding, sanayi alanında yakaladığı başarıyı sosyal sorumluluk hizmet alanında göstermeye devam ediyor.. Denizciler’de yapımına başlanacak olan Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri’nin temeli 04 Temmuz 2010 Pazar günü saat 11.00’de geniş katılımlı bir törenle atılacak..
Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri

Tosyalı Holding tarafından yaptırılacak olan ve bir yılda tamamlanması planlanan Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri’nin temeli 04 Temmuz 2010 Pazar günü saat 11.00’de Tosçelik Fen Lisesi karşısındaki alanda geniş katılımlı bir törenle atılacak.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’nın önemle üzerinde durduğu ve bir ‘sevgi abidesi’ olarak gördüğü Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri Projesi’nin temel atma töreni için geri sayım başladı.

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılacağı tören öncesinde Sevgi Evleri Projesi’nin hayata geçirileceği İskenderun’da heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in geçtiğimiz günlerde İskenderun ve Erzin’deki şehit evi ziyareti dönüşü Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri’nin inşa edileceği alanı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’yla birlikte gezerek, bilgiler aldı. Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’in de hazır bulunduğu incelemelerde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, içinde doğup büyüdüğü, varlıklarını kazandıkları kente ve insanlarına sosyal sorumluluk görevini yerine getirmeyi amaç edinerek Sevgi Evleri gibi projelere imza atmak istediklerini ifade etti.

Kimsesiz çocukların barınması, yetişmesi ve korunması için bakanlığın geliştirdiği Sevgi Evleri Projesi’ni İskenderun’da üstlendiklerini vurgulayan hayırsever işadamı Tosyalı, “Sanayi alanında yakaladığımız başarıyı sosyal sorumluluk hizmet alanında göstermeye devam ediyoruz. Mimari açıdan şehrimizin girişine yaraşır bir proje ortaya koyacağız. Ortalama bir yılda tamamlamayı planlıyoruz. 0-6 ve 6-12 yaş arasındaki kimsesiz çocuklar için ev ortamında büyüyecekleri 10 villalık ve ortalama 100 çocuğun bakımının üstlenileceği bir proje planlanmıştır. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve ilgili bakanlıklar tarafından onaylanan ve sosyal hizmetlerle koordineli olarak hayata geçirilecek olan Sevgi Evleri, proje tamamlandıktan sonra Sosyal Hizmetler ve Çoçuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanacaktır” şeklinde görüş ortaya koydu.

Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri’nde her blok iki katlı olup, yaklaşık 240 metrekaredir. Üçü yatak odası, dinlenme ve oyun odası, çalışma odası, kış bahçesi, yemek odası, mutfak, grup sorumlusu odası, bakıcı anne odası, ayrıca iki banyo, WC, çocukların bağımsız odaları ile çocukların şahsi eşyaları bulunmaktadır. İskenderun’da hazineye ait 86 dönüm arsa üzerinde Tosyalı Holding tarafından 10 adet Sevgi Evi, bir adet idari bina yaptırılacaktır. On adet Sevgi Evi, çevre düzenlemesi, oyun sahaları ve hizmet aracı olmak üzere projenin yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olması beklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − one =