AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun:

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in Feyezan kanalının ıslahı ile ilgili açıklamaları, yine belediyenin çöp projesi ile ilgili tavrı konusunda önemli açıklamaların altına imza attı. Başkan Kurşun, ayrıca CHP Parti Meclisi üyeliğine seçilen Nihat Matkap’ın 2011’de iktidarız sözüne ise karşılık ‘ 60 yıldan beri CHP’yi iktidara getirmeyen millet, bundan sonrada CHP’yi iktidara getirmez’ açıklamasını yaptı.
AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, ilk olarak İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in Feyezan Kanalının ıslah çalışmaları sürüyor’ şeklindeki açıklamasında sanki ıslah çalışmasını İskenderun Belediyesi’nin yürüteceği şeklinde bir ima çıktığını belirterek, Başkanın sürçü lisan ettiğini ifade etti. ‘Ben feyezan kanalına baktım herhangi bir çalışma göremedim’ diyerek açıklamalarına devam eden AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, “ Feyezan ve Kızıl derenin ıslah çalışmaları tamamen DSİ’ye aittir. Kızıl derenin ıslahı ile ilgili DSİ’nin yapmış olduğu ihale neticesinde 700 bine yakın bir fiyatla yüklenici firma bu derenin ıslahıyla ilgili çalışmalarına yaz ayında başlanacak. Bu DSİ tarafından yürütülen bir projedir. Milletvekilimiz ve teşkilatımızın çok sıkı takipleri sonucunda kızıl derenin ıslah çalışmaları başlıyor. Herkesin bunu böyle bilmesi lazım” dedi.
Belediyenin bu konuda tepelerin atık sularını feyezan kanalına akıtarak çirkin görüntüye sebebiyet vermemesi için dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Başkan Kurşun, Siz bırakın feyezan kanalını da tepelerden gelen suların bertaraf edilmesini sağlayın. Çünkü o çirkin görüntülerden insanlarınız çok muzdaripler” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE FRANSIZLARDAN KALAN SU ŞEBEKESİNİ DEĞİŞTİRSİN
Konuşmasının devamında Aslantaş Barajı’ndan gelecek olan su ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulunan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, bu barajdan gelecek olan suyun İskenderun’da vatandaşlarımıza içilebilecek nitelikte olması için suyun isale hattını ve demirçelik bölgesindeki arıtma tesisinin çalışmaları DSİ tarafından finanse edildiğini kaydederek, belediyenin bu konuda yapması gereken tek şeyin bir kısmı Fransızlardan kalma şehir şu şebekesini bir an önce yenileyip rahatlıkla suyun evlere taşınması için gerekli çalışmayı yapması olduğunu hatırlattı. Başkan Civelek’in bu konuda gayretli olduğunu şehir su şebekesinin değişeceğine inandıklarını belirten Başkan Kurşun herkesin kendi üzerine düşen çalışmayı yaptığı zaman bu işlerin daha sağlıklı bir şekilde yürüyeceğine inandıklarını söyledi.
İskenderun’a kurulması planlanan çöp fabrikasına da değinen AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, bu fabrikanın yerinin uygun olmadığını defalarca gündeme getirdiklerinin altını çizdiği açıklamalarının devamında, ‘Güzel bir hizmettir yapın dedik, yer tesliminin yapıldığını biliyoruz. Ancak hala oraya bir temel atılmadı. Bugün bir yabancı firma 600-700 bin liraya çöpleri topluyor. İskenderun nüfusuyla eşdeğer yerlerde bu çöpler 300-400 bin liraya toplatılıyor. Neden bir 700 bin liraya yaptırıyoruz? Onun için çöp fabrikasıyla alakalı çok acele ve gerekli olan bu fabrikanın daha sağlıklı bir yerde yapılması ve İskenderun’a yakışır bir şekilde takip edilmesi gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

60 YILDAN BERİ CHP’Yİ İKTİDARA GETİRMEYEN MİLLET BUNDAN SONRA DA GETİRMEZ
AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, belediye başkanı Civelek’ten sonra CHP Parti Meclisi üyesi Nihat Matkap’a da yüklendi. Matkap’ın İskenderun’da partisine yönelik eleştirilerine cevap vererek, “Matkap iyi bir siyasetçi. Ancak insanlar konuşurken hem geçmişini, hem de geleceğini iyi tahlil etmesi gerekiyor. Nihat Matkap, ‘2011’de iktidarız, 2012’de Çankaya’dayız’ derken AK Parti’nin bu bölgede ve Türkiye’de ekonomik ve kalkınmışlık anlamında hiçbir şey yapmadığını söyleyecek kadar siyaseti unuttuğunu tahmin etmiyorum. 60 yıldan beri CHP’yi iktidara getirmeyen bir millet bundan sonra da getirmez. Siz iktidar olduğunuz zamanda Pozantı’nın dağlarını 2-3 saatte geçemiyordunuz. Hatay’a gelebilmek için otobüs bekliyordunuz! Fakat şimdi AK Parti’nin iktidarında bizim partimizin getirmiş olduğu hizmetlerden sadece biri olan Hatay Havaalanı’na günlük gidiş geliş yapıyorsunuz. Arkana dön bak bakalım. AK Parti’nin hizmetlerinden yararlanırken, siyaseti unuttuğunuzu zannetmiyorum. Matkap’ın siyaseten bunu söylediğini düşünüyorum. Ama bizler siyaseti böyle büyüklerden öğrenirken yalanla-dolanla siyaset yapmak istemiyoruz” diye konuştu.

1 YORUM

  1. Sayın kurşun,Dr.Başkanımız hakında sölediklerinize aynen katılıyorum’da ,Siz ,Dr.Başkanın meclis toplantılarında sık sık ‘hep beraber güzel şeyler yapacağız dediğini ve bunun ne anlama geldiğini pek anlamamısınız,ben size açıklık getireyim, Benim başkanlığımdaki her yapılan şey benim haneme yazılacak demek.
    Sayın Kurşun, bu çekişmeye son vermek için en iyi çıkar yol ,Başkanı siz kendi partinize davet ederseniz hem bir başkan kazanır, hemde senindi, benimdi olayı biter. yeter’ki Dr.Başkana gelecekte bir ışık gösderin zaten eski AKP li Gelir.
    Bu arada CHP yide Dr.Başkandan kurtarmış olursunuz ,Çünkü! CHP yi yıpratmakta ,bizler yüksek sesle Dr.Başkan hakında bir şey söyleyemiyoruz çünkü Vatandaş siz getirdiniz demekte.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here