İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen yüzme kursları çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor. İskenderun Kapalı Yüzme Havuzu’nda pazartesi, çarşamba ve cuma günleri devam eden yüzme keyfi, çocukların ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Yüzme bilmeyen çocuklar önce çekinerek girdikleri havuza 1 aylık kursun ardından balıklama dalıyor.Çocuklar balıklama dalıyor
İskenderun Kapalı Yüzme Havuzu’nda çocuklar için özel bölüm bulunurken, çocuklar aileleri ile birlikte yüzmenin tadını çıkarıyor. Kursiyer çocuklar yüzme hocaları eşliğinde gönül rahatlığı ile yüzüyor.
Yüzme eğitmeni Ahmet Keskin, yüzme bilmeyenlere yönelik kursları yoğun bir şekilde sürdürdüklerine işaret ederek, “İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün yaz programı kapsamında 6 branşta kurs veriliyor. Yüzme de kurs verilen branşlardan biri. Çocuklar için oluşturulan yüzme kurslarına yoğun bir katılım var. Kursiyerlere yüzme hocası eşliğinde eğitim veriliyor. İskenderun halkını sağlıklı ve güvenli yüzme havuzunun imkanlarından yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 6 =