İskenderun bu yıla gerek futbol takımlarının gösterdiği başarılarıyla, gerekse tesisleşme yolunda atılan adımlarla damgasını vurdu. İskenderun 5 Temmuz Stadı’nın yan sahası çimlendikten sonra da şimdi de ışıklandırılarak muhteşem bir görünüme kavuştu.
Geçtiğimiz yıl İskenderun 5 Temmuz Stadı yan sahasının çimlenmesi spor kamuoyunun ve futbolcuların mutluluğuna vesile olurken, saha şimdi de ışıklandırıldı. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’ın girişimleri sonucu ışıklandırılan sahanın açılış maçında Basınspor ile İskenderun Adliyesi hakim, savcı, avukat ve çalışanlarından olaşan takım karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun, teşkilat üyeleri, İskenderun’daki spor kamuoyu, futbolcular ve kent halkı ilgiyle izledi.
Oldukça muhteşem bir görünüme kavuşan sahada ilk olarak oynamanın heyecanını yaşayan her iki takım oyuncuları, taraftarlara seyir zevki dolu bir karşılaşma izlettirirken, Basınspor maçın ilk yarısında etkili olan taraf oldu. Sağlı sollu ataklarla rakip kalede gol arayan Basınspor, nitekim bulduğu golle ilk yarıyı 1-0 önde kapadı. Karşılaşmanın ikinci yarısında rüzgârı da arkasına alan Basınspor birçok gol pozisyonundan yararlanamazken, üst üste yediği gollerle 2-1 mağlup duruma düştü. Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında 2-2’lik eşitliği sağlayan Basınspor galibiyet golünü ararken, rakip futbolcunun ceza sahası içinde düşülmesiyle verilen tartışmalı penaltı sonucu Basınspor karşılaşmadan 3-2 mağlup ayrıldı. İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan güzel bir oyun ortaya koyarken, karşılaşmanın sonunda skordan çok hakemin verdiği tartışmalı penaltı konuşuldu.
Skordan ziyade dostluğun ön plana çıktığı maçın ardından iki takım oyuncuları da birbirlerini tebrik ettiler.

[pro-player width=’650′ height=’400′ type=’video’]http://video.ak.facebook.com/cfs-ak-ash2/33123/255/411405519850_56000.mp4[/pro-player]

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here