İskenderun Güney Eğitim Vakfı, (İGEV) Başkanı Mithat Barutçu, ülkede ard arda gelen şehit haberleri ve cenazelerin yürek yaktığını ifade etti. Yapılan saldırıların ardından verdimiz şehitlerden dolayı üzüntülerini bildiren Barutçu, bu nedenle her yıl geleneksel olarak düzenledikleri mezuniyet gecesini iptal ettiklerini açıkladı.
İskenderun Güney Eğitim Vakfı yönetim kurulu adına basın açıklaması yapan Başkan Mithat Barutçu, konuşmasında, “Kutsal görev uğruna bayrağımız altındaki vatan topraklarını korumak için göğsünü hain mermilere siper eden şehit Mehmetçiklerimiz’e Allah’tan rahmet diliyor, onlara uzanan elleri kınıyoruz. Bu topraklarda yaşayan herkesin birlik ve beraberlik içinde dış kaynaklı tahriklere kapılmadan kardeşçe yaşamasını arzu ediyoruz. Gencecik fidanlarımızın Cumhuriyet Türkiye’sinde layık oldukları eğitimleri alabilmek için bünyemizde bulunan eğitim gönüllüleri ordusu ile katkı sağlamaya devam edeceğiz. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz mezuniyet gecemizi bu yıl iptal ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu arada İGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Barutçu, yaptığı açıklamaların ardından basın mensuplarının sormak istedikleri soruları da yanıtsız bıraktı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here