İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Turgay Erdoğan, yan sahanın çimlenmesinden sonra ışıklandırılmasının kentteki futbol sevgisinin arttıracağını ve bu durumun amatör takımlarımıza büyük faydalar sağlayacağını söyledi.
Yan sahanın ışıklandırılması için girişimde bulunan ve büyük gayret gösteren AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’a teşekkür eden Erdoğan, yan sahanın tüm amatör spor kulüplerinin hizmetinde olduğunu belirtti. Amatör maçların gece oynanacağı müjdesini de veren İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Turgay Erdoğan, ışıklandırma sisteminin toplam 53 bin TL’ye mal olduğunu ifade ederek, “Son zamanlarda sporda kent olarak büyük atılımlar içindeyiz. Bizim amacımız amatör spor kulüplerimizi en iyi şekilde kalkındırmaktır. Bu bakımdan şu an inşaat halinde bulunan kapalı spor salonumuzun da bir an önce bitirilmesi arzusu içindeyiz. Böylelikle çocuklarımız tesislerimizden en iyi şekilde yararlanır. Biz müdürlük olarak 5 branşta görev yapıyoruz. İskenderun’daki çocuklarımızın gelip spor branşlarına kayıt olmalarını bekliyoruz. Tabiî ki bu arz ve talep meselesidir. Ne kadar çok sporcumuz olarsa bizimde İl Gençlik Spor Müdürlüğü’nden o kadar çok talebimiz olur” diye konuştu.
İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Turgay Erdoğan, konuşmasının sonunda ışıklandırma sisteminin hayırlı olmasını dileyerek tüm amatör kulüplere başarılar diledi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here