Hatay Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Öztürk:

Hatay Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Öztürk, artan terör olayları nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada terörü kınadı ve ekedi: “Terör, yine kan kustu. Terör gencecik fidanlarımızı soldurdu.”
Hatay Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün açıklaması şöyle:
“Anadolu’nun bin yıllık imbiğinden süzülmüş kültür, medeniyet, inanç ve hoşgörü iklimi altında insanlarımız bir arada yaşamaktadırlar. Belki de bütün bunlardan daha çok, varoluşuna yönelik tehditleri, zamanında okuyabilen ve yüksek önleme refleksine sahip, yedi düveli dize getirmiş egemenliktir.
Terör, yine kan kustu. Terör gencecik fidanlarımızı soldurdu. Hain saldırılar ile kirli emellerine ulaşacaklarını sanan teröristler döktükleri kanda boğulacaklardır.
Toplumsal bütünlüğümüzü hedef alan bu planlı, kanlı terör saldırılarına karşı ortak akılla terörü yok etme görevi, hepimizindir. İktidarındır. Muhalefetindir. Türkiye Büyük Millet Meclisinindir. Güvenlikten yegâne sorumlu ordumuzundur. Ve de aziz milletimizindir. Şehit cenaze törenleri baştan sona bir ibadettir.
Şehit cenaze törenleri toplumun ortak hassasiyetidir. Toplumun ortak değerleri üzerinden siyaset yapılmamalıdır.
Gün, hep birlikte ön yargımızı sorgulama zamanıdır. Gün, 25 yıllık acı tecrübenin derslerini doğru okuma ve ortak çözümler üretme zamanıdır. Birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece, vatanımıza ve aziz milletimize izmihlali yaşatabilecek hiçbir güç tasavvur edilemez. Birlik beraberlik içinde olduğumuz müddetçe çözemeyeceğimiz hiçbir sorun olamaz, olmayacaktır. Terörü bitirmek için ön yargısız ortak akılla, ortak çözümler üretmeliyiz. Canlarını ülkemizin bekası için feda eden o büyük ruhlara: şehitlerimize; Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here