İskenderun’da son yolculuğuna uğurlanan şehit Astsubay Bekir Çelik, Karaağaç Asri Mezarlığı’ndaki Şehitlik’te devlet töreni ile toprağa verildi.
Şehitlik’te düzenlenen törene binlerce kişinin yanı sıra devlet erkânı tam kadro yer aldı.
Şehit Bekir Çelik’in naaşı toprağa verilirken İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu dualar etti. Törene Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Öztürk, Hatay Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Recep Orhan Bakırcı, AK Parti Milletvekilleri Orhan Karasayar, Fevzi Şanverdi, Mustafa Öztürk, MHP Milletvekilleri Turan Çirkin, İzzettin Yılmaz, CHP Milletvekilleri Fuat Çay, Gökhan Durgun, diğer protokol üyeleri, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehidin naaşı toprağa verildikten sonra şehidin tabutuna sarılı Türk bayrağı ve resmi, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz tarafından şehit eşi Emine Çelik’e verildi. Bu sırada oldukça duygulu anlar yaşandı.

[pro-player width=’650′ height=’450′ type=’video’]http://video.ak.facebook.com/cfs-ak-ash2/32829/76/411121129850_9789.mp4[/pro-player]

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here