İskenderun Belediyesi ekipleri tarafından yağmur suyu drenajını sağlamak amacıyla E-91 Karayolu üzerinde gece saatlerinde başlatılan çalışma, dün sabaha karşı tamamlandı. İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek, çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.
Trafik akışının kesintiye uğramaması için gece saatlerine kaydırılan çalışma nedeniyle araç geçişleri servis yollarından sağlandı. Trafik sıkışıklığının önlenmesi amacıyla Zabıta Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmanın tamamlanmasıyla Pınarbaşı Caddesi’nde biriken yağmur sularının tahliyesi, Şehit Pamir Caddesi’nde bulunan yükseltme istasyonu üzerinden sağlanacak.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Safa Boran, “Bu çalışma ile İtfaiye ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz önünde, Pınarbaşı Caddesi’nde trafiği aksatan yağmur suyunun tahliyesi sağlanmış olacak. E-91 Karayolu’ndan da bağlantısı tamamlanan bu hatla yağmur suyu drenajına bağlandı. Bundan sonraki projemiz Modern Evler Mahallesi tarafından gelen ve E-91 Karayolunu tehdit eden yağmur sularının tahliyesini sağlayacak çalışmadır” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here