İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, karne etkinliği ile sezonun son etkinliğini gerçekleştirdi. 2 No’lu Belediye Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar, veliler ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’in yoğun gündemi nedeniyle Özel Kalem Müdürü Mehmet Emin Dönmezer’in hazır bulunduğu karne etkinliği samimi bir ortamda gerçekleşti.
Programda dernek bünyesindeki çocuklara dernek binasında otuz çift ayakkabı, tişört ve kırtasiye malzemelerini emekli öğretmen Handan Çanak ve arkadaşları dağıttı. 25 çift ayakkabı ile Anneler Derneği Şube Başkanı Dr. Nezihe Elibol; Mehmet Özal da çocuklara iç çamaşırı ve çorap armağan etti.
Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in Özel Kalem Müdürü Dönmezer, yaptığı açıklamasında, “Geleceğin ümidi çocuklarımızla bu mutlu günde onur duyuyorum. Geleceklerinin umutlu, çocuklarımızın başarılarının daimi olmasını temenni ediyoruz. Farklı etkinliklerde de yanınızda olacağız. Derneğin yöneticilerine ve velilerimize başkanımız adına teşekkür ediyorum” dedi.
Bir yılın değerlendirmesini yapan İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha güzel bir dünyada eğitim görmesi ve yaşaması için dernek olarak her zaman yanlarındayız. Atatürkçülük yolunda, çağdaş bir ülkenin özlemiyle sizleri kucakladık, kucaklamaya devam edeceğiz. Sizler bizim geleceğimiz ve umudumuzsunuz. Sizlerin en iyi şekilde hayata hazırlanması için imkânlarımızı zorlayarak sizler için güzel şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Tabi bu çalışmalarımızda en büyük desteğimiz bu kentin hayır seven insanları ve çalışmalarımızda etkinliklerimize katkılar sunan İskenderun Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Derneğimize olan katkı ve desteklerin çığ gibi büyümesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here