Hak ve Eşitlik Partisi İskenderun İlçe Başkanı Melih Erozan, terörle etkin bir mücadele için önemli bir noktaya değindi:

Hak ve Eşitlik Partisi İskenderun İlçe Başkanı Melih Erozan, 26 yıldır devam eden terörün bitirilememesinin veya zaman zaman durgunlaşıp zaman zaman artmasının sebebini siyasi iradesizliğe bağladı. Erozan, “Bu kadar yıldır içeride ve dışarıda tam bir siyasi irade kurulamamıştır. İçeride PKK faaliyetleri için,dışarıda ise batının PKK’ya siyasi ve lojistik desteği kesilememiştir. Terörün yıllardır sürmesinin özeti budur” diye konuştu.
Hak ve Eşitlik Partisi İskenderun İlçe Başkanı Melih Erozan, parti olarak kuruldukları günden bu yana halka olan taahütlri gereği dağdaki ve şehirdeki eşkiyayı 365 günde bitirmek olduğunu söyledi. Erozan, Hak ve Eşitlik Partisi olarak terörle etkin bir mücadeleye girip sonlandırılması için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:
“- Terör örgütü lideri ve mensupları için idam yasasını geri getireceğiz ve uygulayacağız. Demokrasi adı altında ülkemizi bölmek ve terör örgütü mensuplarına moral vermek üzere gazetelere ve televizyonlara çıkan çığırtkanlara müsaade etmeyeceğiz. Terör örgütüne yardım ve yataklık etmek sadece silah, mühimmat, gıda taşımakla olmaz onlara moral vermek en büyük yardım ve yataklıktır. Terör örgütüne karşı iyi bir istihbarat sistemi halen kurulamamıştır. İstihbarat kurumlarının kendi aralarındaki çekişmeye son verilmesini sağlayıp, yerinde bir istihbarat ağının kurulmasını sağlayacağız. Eğer ki bir ülke kendi güvenliğini başka ülkelerin istihbaratlarına bağlıyorsa vay o ülkenin haline. Ne İsrail’in Heron’una ne de ABD’nin sıcak istihbaratlarına ihtiyacımız yok. Kuzey Irak’ta yaşayan Peşmergelere ayda bin lira ver sana PKK’lı teröristlerin ayakkabı numarasını bile bildirirler. PKK dış destek konusunda en rahat dönemlerinden birini yaşamaktadır.Ülkemize güya dost,müttefik olanlardan hem siyasi hem de lojistik destek alıyorlar. Dışarıdan ülkemize uzanan ahtopotun kollarını keseceğiz. Karakollar kaldırılarak savunmada olan değil devamlı taaruzda olan ve dağdaki eşkiyanın karşısına uygun örgütlenme ve teşkilat yapısıyla çıkacağız. Herkeste şöyle bir yanılgı var ”biz büyüğüz” büyüğüz demekle olmaz, isterseniz üç milyon askeriniz olsun, terör gelir ve bir parçanızı kopartır. Merak eden gelir yirmi bin gönüllü ile bu işi nasıl bitireceğimizi takip eder. Nasıl ki, şehit cenazelerimizi tüm dünya izliyorsa, teröristlerin ölülerini de tüm dünya izleyecektir. Tüm bu hareketlerle aynı anda bölgede eğitim ve ekonomik kalkınma projeleri hızla hayata geçirilerek, bölge insanının refaha ulaşması sağlanacaktır.
Sonuç olarak terörle ve teröristle birebir karşı karşıya kalan Türk Silahlı Kuvvetleri AKP nin değil halkın sesine kulak vermelidir. Terörist başı bebek katili yarın sabah idam edilmelidir.”

3 Yorumlar

 1. en önemli temayı yakalamışsınız,bu saptama yapılacakların garantisidir. malesef aKp bu sözü söyleyemeyecek kadar teslim olmuş.şehirdeki eşkiyalara bir laf kondurmuyorlar,ilk girdikleri 2002 şeçimlerinde terörü bitirecez dediler.daha da bitirecekler, daha da davosa gelmem diyeceklerine,daha da amerikanın ve avrupanın sözünü dinlemem deselerdi iyi olurdu.size katılıyorum. ayşe gül

 2. Sayın Başkan.. Şahsınızı ve Partinizin degerli Genel Başkanını kutlarım;
  TV lerden ve sizin demeçlerinizden Takip ediyorum..Ülkemiz için Güzel fikir ve düşüncelerinizinde..Hak ve Eşitlik Partis nin ve Genel Başkanı Osman Pamukoğlunun Meclise girdiği andan itibaren Başarılı olacagınada inancım sonsuz..( Özgeçmişini okudum Başarıları ve Aldıgı Ödüller Ülkemizde hiçbir kişiye nasip olmamış Üstün Başarı Ödülleriyle dolu) Bu Düşüncemi uygulamalarınızla Türk halkına İnandırmaya ve cesaretlendirmeye başladınız..Başarılar dilerim..
  Yukarıdaki haberinizde İnanın Halkın istekleridir katılıyorum
  demişssinizki; ( “Bu kadar yıldır içeride ve dışarıda tam bir siyasi irade kurulamamıştır. İçeride PKK faaliyetleri için,dışarıda ise batının PKK’ya siyasi ve lojistik desteği kesilememiştir. Terörün yıllardır sürmesinin özeti budur” ) Bu Düşüncenize katılıyorum..İDAM Gelmeli..
  _ Dünyada Türkiye gibi terörle 30 yıldır mücadele veren ve başarısız olan bir devlet varmıdır?
  _Dünyada terörist başını yakalayıp Özel ada tahsis eden ve Yaşaması için cırpınıp duran AB nin her dediğini yapan bir Devlet varmıdır..
  _Vatana ihanet edenlere 15 kez Pişmanlık yasası cıkaran bir devlet varmıdır..
  _Vatana İhanet edenlere TERÖRİST Diyemem Diyenleri Meclisinde barındıran Bir Devlet varmıdır..
  _Dagdan Pişman oldugumuzdan degil Liderimiz istediği için geldik diyen TERÖRİSTLERE Davul zurna Sınırda Karşılayan Bir Devlet varmı?

  BU Örneklerin oldugu bir yerde TERÖR Bitermi..Ben biteceginide sanmıyorum işte 30 sene uzamasının sebebi bu olsa gerek

  Degerli Genel Başkanınızın söylemlerine Katılıyorum
  Daglar ve Şehirler Eşkiyadan temizlenecektir.İdam geri gelecektir..
  Yardım ve yataklık edenler Meclisten atılacaktır..

  İnşallah gerçekleşir ve İşte o zaman ANNELERİN de TÜRK Halkınında Göz yaşları diner..
  Saygılarımla

 3. Osman PAMUKOĞLU son şanstır.İkinci milli mücadele başlamıştır.Melih Başkanıma iyi çalışmalar diliyorum.
  ” ONURLU MİLLET BAŞI DİK DEVLET OLMANIN BEDELİ NEYSE ÖDERİZ “

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here