İskenderun’da geçtiğimiz günlerde Hakkari’de hain bir saldırı sonucu şehit edilen Mehmetçikler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Kaptan Mehmet Paşa Camisi’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından İskenderun Filistin Gönüllüleri Platformu üyeleri de Türk bayrakları ve pankartlarla terör olaylarını protesto ettiler.Terör olaylarına geniş katılımlı protesto
Geçtiğimiz haftalarda İskenderun’da şehit edilen 6 Mehmetçik için de cenaze namazı sonrası dualar edildi ve terör olayları protesto edildi. İskenderun Filistin Gönüllüleri Platformu üyeleri ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla Boyacılar parkında toplandı. Hatay İHH Şubesi, Memur-Sen, Alperen Ocakları, Saadet Partisi, Diyanet-Sen, Sağlık-Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Ahlak Kültür ve Çevre Derneği, Ortodoks Kilisesi Vakfı, Süryani Cemaati, Kayseriler Derneği, Mar-Der, Hizmet Vakfı, Sağlık-Sen olmak üzere diğer sivil toplum kuruluş temsilcileri de terör örgütünü protesto ederek, Mehmetçik’e kurşun sıkan elleri lanetlediler.
“Kahrolsun PKK, Mehmetçiğe uzanan eller kırılsın, en büyük asker bizim asker’ şeklinde slogan atan İskenderun halkı terör olaylarını protesto etti. İskenderun Filistin Gönüllüleri Platformu adına açıklama yapan Memur Sen İskenderun Şube Başkanı Can Cankesen, “Türkiye’nin normalleşme sürecine giden yola döşenen tuzaklardan biri daha Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde ortaya çıktı. 12 askerimiz şehit olurken, 14 askerimiz de yaralandı. Kandan beslenen, nefretten medet uman, puslu hava oluşması için elinden geleni yapanların tekrar devreye girmesi, son günlerde uluslararası arenada sesini duyuran ve güçlü Türkiye imajının oluşmasından rahatsız olanların varlığını ortaya koymaktadır” dedi. Cankesen, “Düzenlenen saldırı salt bir terör örgütü saldırısından öte, Türkiye’nin birlik ve beraberliğinden rahatsız olan, uluslararası arenada güçlenmemizi istemeyenlerin kurdukları kanlı bir tuzaktır. Puslu hava özlemiyle yanıp tutuşanların bu umutları kursaklarında kalacaktır. Aziz milletimiz artık provokasyonlara gelmeyecektir, barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yana tavrını koyacaktır” ifadesini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine − two =