Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, parti kurmaktan vazgeçti. TDH İskenderun İlçe Başkanı Mustafa Kaleli. Sarıgül’ün, CHP’deki değişime bir fırsat tanımak istediğini söyledi.
Kaleli sözlerine şöyle devam etti:
“Yurdumuzda değişim zorunludur. Türkiye Değişim Hareketi olarak bu inançla tarihi bir görevi üstlenmiştir. Şimdi daha da önemli tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Sarıgül parti kurmaktan vazgeçti
Ülkemize duyduğumuz sorumluluğun gereği Türkiye’nin içinde bulunduğu koşulları dikkate alarak, siyasetteki değişim rüzgarlarına fırsat vermek için bugün bütün Türkiye’nin fedakarlık yapma günüdür.”
Mustafa Kaleli ayrıca TDH Lideri Sarıgül’ün şu sözlerine vurgu yaptı:
“- Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığındaki CHP’nin yurdumuzda bir umut estirdiğini görüyoruz. Yurttaşlarımız CHP’deki değişime bir fırsat tanımak istiyor. Bu koşullarda halkımızın vicdanına, yurttaşlarımızın sesine kulak veriyoruz. Ve Türkiye Değişim Hareketi her zaman düşünceleriyle yurttaşlarımıza hizmet edecektir. Çok zor bir karar alındığının bilincindeyiz. Parti kurulmayacaktır.”
İşte Sarıgül’ün o açıklaması:
“- CHP’deki değişim rüzgarına fırsat vermek istiyoruz Türkiye Değişim Hareketi’ne gönül veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Onların emeğini unutmam mümkün değil. Herkesin bu fedakarlığı sağduyu ile anlayacağına eminim. Bazı arkadaşlarımla da az da olsa fikir ayrılığımız var. Ama bu kararı Türkiye Cumhuriyeti için aldık. Türkiye Değişim Hareketi gönüllüsü olan bütün arkadaşlarımla gönül bağımız devam edecek. Parti ve koltukları düşünmek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünmek arasında seçim yapma şansım vardı. Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünmeyi seçtik arkadaşlarımla..”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + nineteen =