Ana Sayfa Ekonomi İskenderun ‘Hilton’ la büyüyecek

İskenderun ‘Hilton’ la büyüyecek

İskenderun’da eksikliği büyük derecede hissedilen 5 yıldızlı oteli kazandıracak olan genç ve aynı zamanda girişimci Edip ve Nezih Zelluh kardeşler bu yatırımlarıyla bölge halkının büyük takdirini topladılar

İskenderun’da 5 yıldızlı otel kazandıracak olan Zelluh ailesi, Hilton Oteller Zinciri yöneticileriyle ile birlikte yapımı gerçekleştirilecek olan otel ile ilgili bilgiler verdiler. Sahil kordonunda yapılacak olan 5 yıldızlı otelin, mimari, statik projelerinin ardından alınacak olan ruhsat ile birlikte Temmuz ayının sonunda temelinin atılacağı, 14 ay gibi kısa sürede de hizmete gireceği belirtildi.
Yelken Kulübü’nde gerçekleştirilen toplantıya Edip Zelluh, Nezih Zelluh, Hilton Grubu Türkiye Gelişmeden Sorumlu Yöneticisi Poğda Demircan, Hilton Otellerinin gözbebeği ünlü turizmci Mehmet Kunt ile birlikte basın mensupları katıldı.
İskenderun’a 5 yıldızlı otelin olmamasının kent adına büyük bir eksiklik olduğunu ifade eden yatırımcı Edip Zelluh, İskenderun’a otel kazandırmak istediklerini, bun nedenle Hilton Grubu ile ön anlaşma imzaladıklarını belirtti. Otelin tamamlanmasının ardından işletmesini komple Hilton’a vereceklerinin altını çizen Zelluh, Hilton’un kendi deneyim ve tecrübesiyle çalıştıracak olmasının daha doğru olacağına inandıklarını kaydetti.
Bu yatırımın 120 Milyon dolara mal olacağını ifade eden Edip Zelluh, otel yapımının istihdama da büyük katkılar sağlayacağını, çalışanların büyük bir bölümünün bölgeden alınacağına önem göstereceklerini söyledi.
5 yıldızlı otelin İskenderun’a büyük kazanımları olacağının altını çizen Edih Zelluh, otelin hizmete girmesinin ardından kentte ileriye yönelik çok önemli adımlarında başlangıcı olacağını ifade etti.
Otelin mimari ve statik projelerinin tamamlanmasının ardından belediyeden alınacak olan ruhsatla Temmuz ayının sonlarına doğru temel atmayı düşündüklerini belirten Edip Zelluh, 14 ay gibi bir sürede hizmete açmayı düşündüklerini sözlerine ekledi.
Hilton Oteller Grubu Türkiye Geliştirmeden Sorumlu Yöneticisi Poğda Demircan ise yaptığı açıklamalarda Türkiye’de Hilton’un ayrı bir bağı olduğunu belirtti. 5 yıldızlı otellerin bacasız bir fabrika olduğunu ileri süren Demircan, “Bu noktada yatırımcının vizyonu çok önemlidir. Biz otel yapımı konusunda bize talep geldiğinde yatırımcı ile ilgili araştırmalarımızı yapıyoruz. Bununla birlikte bölgenin potansiyelini değerlendirip konsepti belirliyoruz. Uzun zamandır yatırımcımızla görüşüyoruz. Projelendirme çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda ön protokol imzaladık. İnşaat bizim standartlarımıza göre yapılacak” diye konuştu. İskenderun’un sanayi ağırlıklı bir yer olduğu için daha verimli olacağının altını çizen Hilton Grubu Türkiye Geliştirmeden Sorumlu Yöneticisi Poğda Demircan, konuşmasının devamında, “İskenderun’a gelipte otel kurulacak olan araziye hayran olmamak mümkün değil. İstihdamın bölgeden sağlanmasına özen göstereceğiz. Çalışacak olan kişiler Hilton’un eğitimine tabii tutulacak. İskenderun, ekonomisiyle, sanayisiyle, turizmiyle Türkiye’nin en önemli yerleşim yerlerinden birisidir. Dolayısıyla 5 yıldızlı otel ile birlikte kazanan İskenderun olacak” ifadelerini kullandı.
Bilgilendirme toplantısında konuşan Hilton Otellerinin gözbebeği ünlü turizmci Mehmet Kunt ise, Hilton olarak eğitime çok önem verdiklerinin altını çizdi. Türkiye’de 7 tane Hilton Otellerinin açılışına katıldığını belirten Kunt, Hilton otellerinin kurulduğu bölgeye çok önemli faydalar getireceğini kaydetti.

YORUM YOK

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here