CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz, şehitlerimizin acısının yüreklerimize kor gibi düştüğünü belirtti ve bu yıl İskenderun’da 5 Temmuz festivali kutlamalarının yapılmaması önerisini gündeme taşıdı:

CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında son günlerde yaşanan terör saldırılarıyla ilgili çok sert açıklamalar yaptı.
Geçtiğimiz hafta sonu Hakkâri’de yaşanan terör saldırısının ardından 11 askerin şehit olması üzerine parti binasında basın toplantısı düzenleyen CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz, açıklamalarında AK Parti hükümetini hedef aldı.
Açılım fiyaskosunun bugüne kadar bir çok askerimizin canına mal olduğunu ileri süren CHP İlçe Başkanı Karpuz, “Açılım fiyaskosunun son örneği geçtiğimiz hafta sonu yaşandı. AK Parti iktidarı açılım yapacağız dedi, annelerin gözyaşlarını sona erdireceğiz dedi, ama daha fazla gözyaşı akar duruma geldi. İşte babalar gününde bile artık babalar ağlar duruma geldi. Hükümet ne yapıyor, bilinmiyor. Başbakan şimdi çıkmış bu iş taşeronların işidir diyor. Biz yıllardır bunu söyledik, ama kimse üzerine gitmedi. Şimdi de biz soruyoruz Başbakan’a, bu taşeronlar kimlerdir? Ve taşeronların yüklenici firmaları kimlerdir? CHP İskenderun İlçe Başkanı olarak daha önce açıkladım, bu işin tüm sorumluluğunun ABD olduğunu söyledim ve ABD’nin de Türkiye’deki taşeronu AKP hükümetidir. Eğer erken seçim zamanı sandığı vatandaşın önünden kaçırırsa, AKP bu taşeronluğunu kesinleştirmiş olacak. Bu ülkede yaşayan Türk, Hıristiyan, Alevi, Sünni, Kürt, herkes bu terör acısını yaşıyor. Bir de çıkıp diyorlar ki şehitler üzerinden siyaset yapmayın. Evet yapılmaz, ama bu işlerin tek çözümü de siyasetten geçer. Terör olaylarını sona erdirmek siyasetin işidir. Bunun da tek çaresi CHP’dir. Bunun artık kaçışı olmaz. Çünkü bizim uzman kadromuz var” diye konuştu.

“DEVLETİN VALİSİ HÜKÜMETİN VALİSİ Mİ OLDU?”
Artık şehit cenazelerinde vatandaşların şehitlerle vedalaşmasının önünün kesildiğini belirten CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz, “İskenderun’da 7, Hakkâri’de 11 şehit verdik. Hükümet ve yetkililer şehitlerini vatandaşından kaçırır hale gelmiştir. Daha öncede söyledim şimdi de söylüyorum. Devletin valisi hükümetin valisi mi oldu? Valiler onların talimatlarını yerine mi getiriyor? Neden İskenderun’da olduğu gibi Hakkâri’de de şehitleri kaçırıyorlar, halkıyla şehitlerimizi kucaklaştırmıyorlar? Artık AKP iktidarı milletvekilleri dayak yeme noktasına geldi. Kendileri hiçbir cenaze törenlerine katılamaz duruma geldiler. Başbakandan milletvekillerine ve hatta ilçe başkanlarına kadar utançlarından ve tepkilerden korktuklarından hiç bir şehit törenlerine katılamıyorlar. Bunları ört bas yapmak için valilere talimatlar vererek buralarda da valilere taşeronluk yaptırıyorlar. Madem ki bir ateş düştü Türkiye’nin içine, burada herkese büyük görevler düşüyor. Bizlerde üzerimize düşen görevleri yerine getirmemiz lazım. CHP ilçe başkanı olarak belediye başkanımızla da görüşeceğim. Önümüzdeki günlerde 5 Temmuz kutlamaları var. Burada mutlaka gereken kutlama yapılacaktır. Ama eğer yaşanan bu saldırılarda bizim içimiz acıyorsa, burada festival kutlamalarının yapılmasının doğru olacağını sanmıyorum. Bu konuyu belediye başkanımızla görüşeceğim ve festival kutlamalarının yapılmamasını dile getireceğim. Ama belki vatandaşlardan festivale destek anlamında bağış yapılmıştır ve bu yapılan bağışlarda Şehit Aileleri Derneği’ne ve Mehmetçik Vakfı’na gönderilmelidir” açıklamasını yaptı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here