İskenderun Dağ Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak’ı ziyaret ettiler. Kısa bir süre önce kurulan İskenderun Dağ Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği, ziyaret serisini sürdürüyor. Kaymakam Cemil Aksak’a gerçekleştirilen ziyarette Dernek Başkanı Ali Diler, 2.Başkan İsmail Deliveli, sayman Bülent Kimyon, genel sekreter İrfan Diler; yönetim kurulu üyeleri olan Suçıkağı Köyü Muhtarı Mehmet Kurtar, Akçay Köyü Muhtarı Mehmet Bebek, Aşkarbeyli Köyü Muhtarı Alaattin Pişgin ve Düğünyurdu Köyü Muhtarı Süleyman Dağlıoğlu da hazır bulundu.
Dernek Başkanı Ali Diler, İskenderun’un beldeleriyle ve köyleriyle bir bütün olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, toplumsal sorunların çözümü noktasında çaba sarf etmenin yanı sıra, sosyal ve kültürel aktivitelerle yöremizin kültürel zenginliklerini kamuoyuna yansıtacaklarını belirtti.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak da, derneğe hayırlı olması temennisinde bulundu ve bu tür derneklerin toplumun sorunlarının çözümü noktasında önemli bir işlevi yerine getirdiğine vurgu yaptı.

BAŞKAN CİVELEK’E ONURSAL ÜYELİK
İskenderun Dağ Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, gün içerisinde ikinci ziyaretini İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’e gerçekleştirdi. Hoş bir sohbet ortamında geçen ziyarette, dernek başkanı Ali Diler, önce derneğin kuruluş amaçlarına değindi ve Belediye Başkanı Yusuf Civelek’i de derneğin onursal üyesi olarak görmek istediklerini dile getirdi. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de, kendisine teklif edilen onursal üyeliği şerefle kabul ettiğini açıkladı. Başkan Civelek, yaptığı açıklamasında da, “Dağıyla ovasıyla hep birlikte memleketimizi ihya edeceğiz. Belediyemizin tüm imkanları halkımız için. Bu tür dernekleri önemsiyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim” ifadesinde bulundu. Ziyaret sohbet ortamında devam etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here