CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz, Festival etkinliklerini iptal eden İskenderun Belediyesi’nin bu hareketinin CHP’nin insan odaklı anlayışından kaynaklandığını belirterek yönetime teşekkür ederken, festival ile ilgili toplanan bağışlara da değindi
Bağışların Mehmetçik Vakfı’na verilmesini önereceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkan Nihat Karpuz, İstanbul Halkalı’da meydana gelen terörist saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirerek Türkiye’nin çok zor günler geçirdiğini söyledi. Bu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacın olduğunu ileri süren Karpuz, hükümete de yüklenerek bir an önce halkın önüne sandığın konulması gerektiğini belirtti.
Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenlerin bir an önce göreve ehil ellere bırakmaları gerektiğinin altını çizen CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz, 5 Temmuz Festival etkinliklerinin de iptal edilmesi gerektiğini daha önceki açıklamalarında belirttiğini belediye başkanı ile görüşmesinin ardından da festivalin iptal olduğunu, bunun da yerinde bir karar olduğunu kaydetti.
İptalin CHP’nin insan odaklı anlayışının bir parçası olduğuna dikkati çeken Başkan Karpuz, “İnsanlarımız ağlıyor, bizlerde ağlıyoruz. İskenderun Belediyesi’ni örgüt disiplinini sergilediği için bu hareketinden dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye, karanlık bir süreçten geçiyor. Karanlıktan aydınlığa geçerken bir aydınımızı daha İlhan Selçuk’u kaybettik. O’nun adını İskenderun’da en güzel bir şekilde yaşatacağız” diye konuştu.
5 Temmuz Festival etkinliklerinin iptal edilmesinin ardından festival ile ilgili toplanan bağışlara da değinin CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz, bağışların esnaflardan topladığını dolayısıyla bu bağışların Mehmetçik Vakfı ile Şehit ve Gazi Aileleri’ne bağışlanması yolunda öneri vereceklerini belirtti. Bağışlarla ilgili görüşlerinde ‘Sol beyazdır, çabuk kirlenir’ şeklinde ilginç açıklama getiren Başkan Karpuz, “Biz seçim meydanlarında açık ve şeffaf olacağımızı söyledik. Bu bağışların Mehmetçik Vakfı ile Şehit Aileleri Derneği’ne verilmesi konusunda belediye başkanımızla görüşeceğiz. Büyük ihtimalle de bu gerçekleşecektir. Bu noktada İskenderun Belediyesi’nin şaibe altında kalmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + 16 =