MHP Hatay İl Başkanı A.Şefik Çirkin, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in ‘Genelkurmaydan tatmin edici bir açıklama bekliyorum’ sözlerine sert yanıt verdi:

MHP Hatay İl Başkanı A.Şefik Çirkin, Şemdinli’de meydana gelen ve 11 askerin şehit olmasıyla ilgili sonuçlanan saldırılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Çirkin, “11 askerimizin şehit olmasıyla milletçe yeniden yüreklerimiz yandı. Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa, yakınlarına sabır diliyoruz” dedi.
MHP Hatay İl Başkanı A.Şefik Çirkin, açıklamasının devamında TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in açıklamalarına değindi ve, “Ancak gün birlik beraberlik günü derken, hem millet olarak, hem devlet olarak ve hem de tüm siyasi partileri ile el ele vermek gerekirken TBMM başkanı Mehmet Ali Şahin’den olayla ilgili yapılan bir açıklama herkesi hayrete düşürmüş bulunmaktadır. Meclis Başkanı Çorum’lu bir şehit babasının sözlerini çarpıtmış ve o sözler üzerinden Türk Silahlı Kuvvetlerini suçlamıştır. Şehidimizin babası bir evlat kaybetmenin acısı ile ‘koskoca devlet üç beş çapulcu ile nasıl baş edemez’ diyor. Ve ardından “Teröristle pazarlık edilir mi?” sorusunu ekliyor. Bizim meclis başkanımız da teröristle pazarlık eden hükümetten hesap soracak yerde, ‘Genelkurmaydan tatmin edici bir açıklama bekliyorum yeter artık’ diyerek askerlere hesap soruyor” diye konuştu.

ASKRERE BİR ÇİFT TATLI
SÖZÜ ÇOK MU GÖRÜYORLAR!

MHP İl Başkanı Çirkin’in açıklaması şöyle: “Hadi meclis başkanı kendini azar oğlanı haline getiren başbakandan korkusundan olsa gerek ‘teröristle niye pazarlık yaptın’ diye Tayyip Erdoğan hükümetinden hesap soramıyor. Peki, ne demeye askeri suçlu ilan ediyor. Sadece suçlu ilan etmiyor askerle milleti düşman etmeye çalışıyor. PKK’dan onu himaye eden Barzani’den yani başbakanın Mesut abisinden hesap soracak yerde, model ortakları ABD’den hesap soracakları yerde, askere niye saldırıyor? Asker sahipsiz mi? Subayıyla, astsubayıyla, uzmanıyla ve eriyle savaşıyor şehit veriyor. AKP hükümeti her nedense kendisine muhtıra veren genelkurmay başkanına sahip çıkıp altına trilyonluk araba çekerken dağda savaşanlara atmadık iftira bırakmıyor. Teröristleri koruyan Barzani’yi kırmızı halılarla karşılayıp, ‘Mesut abi’ diye hitap ederken öte yandan mübarek eşlerine kadar şehit veren, 47 günlük yuvaları yıkılan askerlere bir çift tatlı sözü niye çok görüyorlar. Gazze’deki Müslüman için Türkiye’yi ayağa kaldırırken, Hazreti Peygamberin ordusunu niye ayaklar altına alıyorlar.
Bu kin bu nefret niye? Orduyla milletin arasını niye açmak istiyorlar? Dünyada ordusu ile milleti berber anılan bir başka ülke var mı? Bu beraberlik sarsıldığı gün Türkiye bölünmez mi? Bölünmüş Türkiye hangi ülkelerin işine yarar? AKP bu soruların cevabını doğru verebiliyor mu acaba? Bu soruların cevabını doğru verebilen; İsrail’i İsrail’de boşuna aramasın doğru yerde arasın.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here