Kuşadası’nda oynanan Play-Off maçlarında üstün bir performans sergileyip 3 maçını da kazanarak 2. lige çıkan Dumlupınarspor Bayan Futbol Takımı’na tebrik yağıyor. Büyük bir başarıya imza atarak İskenderun’u coşkuya boğan Dumlupınarspor Bayan Futbol Takımı kafilesi, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’i ziyaret etti.
MHP İskenderun Belediye Meclis Üyesi Garip Şandır, Kulüp Başkanı Halil İbrahim Kocadölü, antrenör Yusuf Kaba, İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, yöneticiler ve bayan futbolcuları Belediye Başkanı Civelek sıcak bir ilgiyle karşıladı.
Ziyarette ilk olarak söz alan İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, takımın en büyük sıkıntısının antrenman yapacak sahasının bulunmadığını dile getirdi. İskenderun Belediyesi’ne ait Sakarya’daki tesislerin Dumlupınarspor Bayan Futbol Takımı’na açılması talebinde bulunan İTSO Başkanvekili Tennioğlu’na, Belediye Başkanı Yusuf Civelek’ten olumlu yanıt geldi.
Bayan futbol takımının başarısının devamlılığının saha ve hayırseverlerin maddi desteğine bağlı olduğunun altını çizen İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, herkesin bundan sonraki süreçte elini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı.
Dumlupınarspor Bayan Futbol Kulübü Başkanı Halil İbrahim Kocadölü de, yaptığı açıklamasında, “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Çok kısıtlı imkanlarla bu takım şampiyon oldu. Şampiyonlukta en büyük pay tabi ki oyuncularımızın ve teknik heyetin. Kendilerini bir kez daha kutluyorum. İnanın bana şimdiye kadar oynadığımız tüm takımlar birbirinden güçlüydü. Çoğu takımın arkasında her türlü maddi destek vardı. Buna rağmen rakiplerimizi birer birer geride bırakarak 2. lige çıktık. 49 gol atıp, kalemizde 4 gol yedik. Grubun tek namağlup takımıyız. Önce Allah’ın sonra da bize dua eden insanların sayesinde bu başarıyı kazandık. Bizim paramız yok ama yüreğimiz var” şeklinde görüş ortaya koydu.
İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de, takımın elde ettiği başarının kendileri açısından kıvanç kaynağı olduğuna vurgu yaptı. Belediye olarak imkanları ölçüsünde sporun tüm dallarına destek sağlama hedefinde olduklarını belirten Civelek, bayan takımının başarılarının kentimizin gururu olduğunu kaydetti.
Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Yusuf Civelek, bayan futbol takımı oyuncularına birer altın hediye etti. Son olarak Kulüp Başkanı Halil İbrahim Kocadölü’ne anı tabağı hediye eden Belediye Başkanı Civelek’e, Kulüp Başkanı Kocadölü de hediye takdiminde bulundu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here