Merkezi İskenderun olan ve yurt genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Yerel Yönetimleri İzleme Derneği, Erzin’den Arsuz’a kadar olan bölgede görev yapan kaymakamlar, belediye başkanları ile yatırımcı iş adamlarını dayanışma gecesinde bir araya getirdi. Bir yıl önce kurulan Yerel Yönetimleri İzleme Derneği ilk yılının ardından başarılı bulduğu işadamı, belediye başkanları, kaymakam ve spor adamı gibi yöneticilere plaket takdim etti.
Güralp Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen gecenin başında bir konuşma yapan Yerel Yönetimleri İzleme Derneği Başkanı Veysel Cıncık, aslında bu geceyi daha geniş kapsamlı yapmak istediklerini belirterek, “Amacımız daha büyük ve kapsamlı bir geceydi. Ancak son haftalarda yaşadığımız üzücü olaylar nedeniyle kendi aramızda mütevazi bir tören düzenlemeyi uygun gördük. Yerel Yönetimleri İzleme Derneği olarak bir yıldan bu yana yerel yöneticileri izleyip, halka hizmet anlamında gerekli icraatları takip ediyorduk. Çalışmalarımızın sonuçlarını, tavsiye niteliğinde ilgili birimlere ulaştırmaya gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki günlerde, ilk şubemizi İstanbul’da açacağız. Akabinde, yurt genelinde teşkilatlanma çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Geceye İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, Belen Kaymakamı Mehmet Öz, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, Karaağaç Belediye Başkanı Necmettin Acar, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Gökmeydan Belediye Başkanı Necim Bozkurt, Madenli Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Bekbele Belediye Başkanı Bestami Bilgili, Payas Belediye Başkanvekili Zafer Emeksiz, İsdemir Genel Müdürü İsmail Akçakmak, Atakaş Şirketler Grubu Başkanı Recep Atakaş’ı temsilen Çetin Mutluay, yatırımcı işadamı Edip Zelluh, AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun, Yeni İskenderunspor Kulüp Başkanı Sedat Uysal, Levent Yılmaz, işadamları Ali Tekten, Muharrem İnan ve Galip Biçer, İGC Başkanı Şehmus Aslan, Adalet ve Demokrasi Derneği Başkanı Av. Maruf Kaymaz, belediye meclis üyeleri ile basın mensupları katıldı.
Yapılan konuşmaların ardından belediye başkanları, kaymakamlar ve yatırımcı işadamlarına plaketleri takdim edilirken, gece sohbet ortamında sürdü.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here