Kuşadası’nda oynanan Play-Off maçlarında üstün bir performans sergileyip 3 maçını da kazanarak 2. lige çıkan Dumlupınar Bayan Futbol Takımı, kentte coşkuyla karşılandı.
3. lige çıkarak kente büyük sevinç yaşatan Yeni İskenderun spor’un ardından kent halkına bir sevinçte Dumlupınar Bayan Futbol Takımı yaşattı.
Kuşadası’nda oynanan 2. lige çıkma maçlarında rakiplerini tek tek dize getiren Dumlupınar Bayan Futbol Takımı kente döndü. Takım sporcuları İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası önünde davul zurnalarla bu büyük sevinci doyasıya yaşarken, bu mutluluğa İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu ve İTSO Vakıf Başkanı Garip Şandır da ortak oldu.
Birçok zorluklarla geldiği bu nokta da ortaya koyduğu büyük performansla kendilerine inanmayanları mahcup eden Dumlupınar Bayan Futbol Takımı oyuncuları, halaylar halaylar çekerek bu haklı gururu yaşadılar.
Davul zurna eşliğinde yapılan kutlamanın ardından İTSO Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantı da ilk olarak konuşan İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, en mutlu günlerinden birini yaşadığını belirttiği konuşmasında büyük destek verdikleri bayan futbol takımının tüm sporcularını kutladı. Son zamanlarda İskenderun’un futbolda büyük başarılar kat ettiğini belirten Tennioğlu sporculara da seslenerek, “Bu başarınızla büyük sevinç yaşadık. Ancak derslerinizi de sakın ihmal etmeyin. Derslerinizle birlikte sporunuzu da yapın. Sizin başarılarınızın eğitiminizde de olmasını istiyoruz. Hem ailelerinizi, hem de sizleri yürekten kutluyor, başarılarınızı devamını diliyorum. İTSO olarak her zaman yanınızdayız” diye konuştu.
Dumlupınar Bayan Futbol Takımı Kulüp Başkanı aynı zamanda İTSO Genel Sekreteri Halil İbrahim Kocadölü ise, bu başarının büyük zorluklarla kazanıldığını belirtti. Kuşadası’nda yapılan müsabakalarda rakip takımların arkalarında büyük holdinglerin ve kuruluşların olduğunu kaydeden Kocadölü, “Biz parasız bu yola çıktık ve o takımları tek tek yendik. 49 gol atıp, kalemizde 4 gol yedik. Grubun tek namağlup takımıyız. Önce Allah’ın sonra da bize dua eden insanların sayesinde bu başarıyı kazandık. Bizim paramız yok ama yüreğimiz var” ifadelerini kullandı.
Son olarak konuşan İTSO Vakıf Başkanı Garip Şandır ise, kentin son zamanlarda spordaki başarısından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Şandır, bu takıma destek verilmesi gerektiğini savunurken, parası olmayanların da dua etmelerini istedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here