Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği’nin de bağlı bulunduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’nde yerli ve yabancı 4 bin 500 işadamını İstanbul’da bir araya getirdi.
Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın koordinasyonunda ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) desteğiyle gerçekleştirilen ‘Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2010’, İstanbul Sütlüce Kültür ve Kongre Merkezi’nde görkemli bir törenle başladı.
Yerli ve yabancı binlerce işadamı ve çok sayıda bakanın katıldığı toplantıya Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Tamer Eker ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Açılışta konuşan TUSKON Başkanı Rızanur Meral, toplantının yüksek hacimli ticari bağlantıların yanı sıra birçok yeni yatırım kararına da vesile olacağını söyledi.
Dünya Ticaret Köprüleri’nin çok daha önemli sonuçlara gebe olduğunu kaydeden TUSKON Başkanı Meral, “Sadece hızlı büyüyen ülkeler değil, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin sesini duyabilen, duyurabilen ve bu ülkelerle empati yapabilen ülkeler geleceğin mimarı olacak” dedi.
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise salondaki görüntüyü Birleşmiş Milletler’in (BM) ekonomi toplantılarına benzetti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here