Belen’de Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 10 okula belgeleri Belen Kaymakamı Mehmet Öz tarafından takdim edildi.
Okulların hijyenik ve fiziki şartlarının göz önüne alındığı denetim neticesinde Beyaz Bayrak almaya müracaat eden Belen Lisesi, Atatürk, Sebati Gönenç, Kanuni Sultan Süleyman, Adakent Atatürk, Ali Tekten, Ötençay, Kıcı İlköğretim okulları ile İssume Ana okulu Beyaz Bayrak asmaya hak kazandılar.
Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı’ndan oluşan komisyonun yaptıkları denetim neticesinde belge almaya hak kazanan okulun müdürleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Bumin Kılınçoğlu başkanlığında bir araya gelerek hizmet binasında düzenlenen törenle belgelerini Kaymakam Öz’ün elinden aldılar.
Belen Kaymakamı Mehmet Öz belge töreninde yaptığı konuşmada, ilçede bir tek Şevket Çalışkan İlköğretim Okulu Beyaz Bayrak sahibi iken, bu yıl 10 okulun daha Beyaz Bayrak sahibi olduğunu, bu çalışmalarından dolayı emeği geçen idarecilere teşekkür etti. Kaymakam Öz, “Toplam 11 lise, 18 İlköğretim okulu ve 1 Anaokulu bulunan ilçemizde, ilköğretim okullarından 5 okulumuz birleştirilmiş sınıflarda birinci kademe eğitimi veriyor. Dolayısı ile 19 okulumuzdan 11’inin Beyaz Bayrak sahibi almaları, Belen’de eğitim-öğretim şartlarının ne kadar iyi durumda olduğunun en iyi göstergesidir” şeklinde konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Bumun Kılınçoğlu ise yaptığı açıklamada “Hatay’da bu yıl yaklaşık 80 okul Beyaz Bayrak için müracaat etmiş, bu okullardan 21’i Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır. Bu başarıda okullarına her türlü yardım ve desteği sağlayan Sayın Kaymakamımız Mehmet Öz’e şahsım ve okul müdürlerim adına teşekkür ederim” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here