İskenderun M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından cezaevi personeline yönelik ‘Çalışma hayatında stresle başa çıkma metodları’ konulu seminer verildi. İskenderun M Tipi Cezaevi Psiko-Sosyal Yardım Servisi tarafından verilen seminere konuşmacı olarak psikolog Yasemin Karakalpaklı ile sosyal çalışmacı Seda Alkaç katılım gösterdi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, M Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Ramazan Fidanoğlu, eğitimci Mehmet Arıç, Dr.Sabahattin Ekenel, infaz koruma memurları ve cezaevi personeli katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren İskenderun M Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Ramazan Fidanoğlu, ikincisini gerçekleştirdikleri ve cezaevi personelinin iş motivasyonunu artırmayı amaçladıkları bu tür etkinlikleri sürdüreceklerinin mesajını verdi.
Ardından söz alan psikolog Yasemin Karakalpaklı, sinevizyon eşliğinde çalışma hayatında stresle başa çıkma yöntemlerine değindi. Stresin zararlı etkilerinin yanı sıra faydalarının da olduğuna dikkat çeken psikolog Karakalpaklı, “Sıkıntı, kaygı, üzüntü ve gerginlik stresi uzatan etkenlerdir. Stresin hayatımızda olumlu düzeyleri de vardır. Zihnimizi ve bedenimizi harekete geçiren enerji olumlu strestir. Aslında stressiz bir hayat düşünülemez. Stresle baş edebildiğimiz sürece sağlıklı bir yaşam süreriz” ifadesinde bulundu.
Sosyal çalışmacı Seda Alkaç’ın da verdiği bilgilerin ardından cezaevi personeline önceden hazırlanan dosyalar dağıtılarak, hazırlanan sorulara yanıt vermeleri istendi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here