Özel İkem Koleji’nden 2009–2010 eğitim ve öğretim yılı sonunda 40 lise, 47’si ilköğretim, toplam da 87 öğrenci törenle diplomalarını aldı. Mezunlar keplerini havaya atarak mezuniyetlerini büyük bir coşkuyla kutladı.
İkem Koleji bahçesinde gerçekleştirilen mezuniyet törenine İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Öztürk, Karaağaç Belediye Başkanı Necmettin Acar, Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı, İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Yiğit, Mustafa Kocacık, Yılmaz Balaban ve Yaşar Düzen, öğrenci velileri ile öğrenciler katıldı.
Diploma alacak öğrenciler müzik eşliğinde seremoniyle tören alanına geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Özel İkem Koleji Lise Müdürü Ali Hikmet Türkmen, “20 yıllık tecrübe ile göğsümüzü kabartan başarılı öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” dedi.
Mezun olan öğrenciler adına okul birincisi Mustafa Kemal Aslan, yaptığı konuşmasında, İkem’den ayrılmanın kendisi için çok zor olduğunu belirterek, “Atamızın yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Okulumuz ailemiz gibi olmuştu. İnsanın ailesinden ayrılması nasıl zor ise bizim içinde okulumuzdan mezun olup gitmek üzüntü verici. Hepinizi çok özleyeceğim. Yelkenlerimizi indirmeden yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Okul birincisi Mustafa Kemal Aslan, okul flamasını 11 Fen-D sınıfı öğrencisi İlayda Çaylı’ya teslim etti. Ardından mezun olan öğrencilerin diplomaları tek tek verildi. Hep birlikte keplerin havaya fırlatıldığı anda coşku içerisinde öğrenciler, öğretmenler ve veliler birbirine sarılarak sevinç yumağı oluşturdu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here