Öz Şampiyonlar Tekvando Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Korhan, Belen ilçesine bağlı olan İSSUME İlköğretim Okulu’nda yaklaşık 50 kişilik sporcu ile tekvando çalışmalarını başlattı.
Türkiye Tekvando Federasyonu alt yapıdan sorumlu ve Yıldızlar Milli Takım antrenörü Mehmet Korhan, İskenderun’da gösterdikleri faaliyetlerin haricinde Belen ilçesinde de tekvandoya ağırlık veriyor. Antrenör Korhan, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, “Tekvando Federasyonu alt yapı sorumlusu olarak Türkiye’nin dört bir tarafında antrenör arkadaşlarımızın alt yapının sağlam tutulması, tekvando alanında uluslar arası müsabakalarda bayrağımızın dalgalanması ve bunun geçici bir süreçte değil kalıcı olmasına yönelik programlı çalışmalarımızın devam ettiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilmekteyiz.
Bunun için var gücümüz ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Çalışmalarımızın devam etmesi için bize yardımcı olan başta Belen Kaymakamı Mehmet Öz, tekvando sporunu bünyelerine alarak Belen halkına tekvando sporunu yapmalarına imkan tanıyan Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, Belen Belediyespor Kulüp Başkanı Metin Yücelen, aynı zamanda Hatay ilinde bir ilki başlatan Belen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Münir Aydın ve ekip arkadaşlarına, tekvando sporumuzun yapılması ve tabana yayılması açısından bizlere yardımcı olduklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde görüş bildirdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here