CHP Belediye Mecyis Üyesi Av. Bülent Akbay, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun’a kendi web sayfasından yanıt verdi:

“Başkanı kuşatmanıza, fırsat vermeyiz!”

CHP Belediye Mecyis Üyesi Av. Bülent Akbay, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kursun’un haftalık bir gazetede yapmış olduğu söyleşiyi kendi web sayfasında değerlendirdi. Kurşun’un iddialarına “Haksızlık yapmak AKP’nin işidir” sözleriyle karşılık veren Akbay, “AKP milletin yüzünü güldürmedi ama daha şimdiden CHP, Sayın Kurşun’un yüzünü güldürdü. Bu nedenle ilk seçimlerde CHP’ye oy vermesini bekliyorum. Halkımızın da yüzü CHP ile gülecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
CHP Belediye Mecyis Üyesi Av. Bülent Akbay, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Musa Kurşun’un yerel ve genel gündemle ilgili vermiş olduğu mülakata değindi.
Akbay, “- Haksızlık yapmak, AKP’nin temel politikası haline gelmiş. Sayın Kurşun İskenderun Belediyesinin son bir yıl içindeki halka hizmet anlayışıyla yaptığı faaliyetleri bir kalemde görmezden gelmiştir. O zaman birkaçını hatırlatmakta fayda vardır.”

“PROJELER GÜNDEME GELİYOR”
“- İskenderun Belediyesi su faturalarında kademelendirmeyi kaldırmış ve su ücretleri dışındaki bir dizi ek ödeneği kaldırarak halkın bütçesine önemli bir katkı sağlamıştır.
Tasarruf önlemleriyle belediyenin adeta canavara dönüşen borçlarında önemli bir düşüş sağlamıştır.
Su şebekesinin yenilenmesi ve çöp fabrikasının inşası artık bir hayal olmaktan çıkmış, somut adımlar atılmaya başlamıştır.
Akıllı sayaç uygulamasının zulmünden İskenderunluları kurtarmıştır.
Kamu hizmetinde zihniyet değişikliği yaratarak kentte barış ve huzur ortamının inşasında önemli bir sorumluluk üstlenmiştir.
Servis yollarını açmış ve İskenderun’a yeni bir vizyon taşımanın ilk adımını atmıştır. Uzun yıllardır bu cesur adım çeşitli nedenlerle atılamamıştı.
Kaçak yapılaşma adeta bir bıçak gibi kesilmiştir.
Tepe mahallelerin alt yapısı bitme aşamasına gelmiştir.
Esnafı rahatlatmış ve İskenderun’un çehresini değiştiren önemli adımlar atmıştır. Kentteki cafe sayısındaki artış, İskenderun sokaklarında dolaşan turist sayısındaki artış, yeni açılan bir dizi işyeri kenttin yakın geleceğine duyulan inançtan kaynaklanmıştır.
Kentin alt yapısını yenilemeye yönelik adımlar ile sosyal dayanışmanın ifadesi olan hizmetler günden güne artarken yine İskenderun’u geleceğe taşıyacak projeler bir bir gündeme geliyor” açıklamasında bulundu.”

“SİYASETİ BİZANS OYUNLARINDAN İBARET GÖRÜYORLAR”
“- Genel hatlarıyla İskenderun Belediyesi geçmiş dönem belediyesinin çok ötesinde, kalıcı ve akılcı bir dizi hizmet yapmayı önüne görev olarak koymuş ve bu anlayışla çalışmalarına hız vermiştir. İskenderun Belediyesinin CHP’li başkanı ve meclis üyelerinin “başarısız olma şansı ve lüksü” bulunmamaktadır. Çünkü İskenderun’un kaybedecek bir beş yılı daha yoktur. Eleştiriler İskenderun Belediye başkanı ve biz meclis üyeleri için kamçı görevi yapmakta ve daha iyi hizmet üretmenin anahtarı haline gelmektedir. Sayın Kurşun ve meclis üyesi AKP’liler ne yazık ki halen bu bilimsel ve akılcı gerçeği algılamaktan uzak, siyaseti “bizans oyunlarından ibaret bir etkinlik” olarak görmektedir. Bu vesileyle bazı hususlara bir kez daha dikkat çekmekte fayda görüyorum.”

“HİZMETİ DAR SİYASİ ÇIKARLARA KURBAN ETMEYECEĞİZ”
“- Belediye çalışmalarını ve hizmetini yeterli bulmuyoruz. Çünkü İskenderun halkı her şeyin en iyisine layıktır. İskenderun’u Akdeniz’in incisi haline getirene kadar da yeterli bulmayacağız. Her eleştirimizle kamu hizmetini daha da yaygınlaştırmanın ve kaliteli hale getirmenin yollarını bulacağız.
Belediye hizmetini dar siyasi çıkarlara kurban etmeyeceğiz. Çalmayacağız, çaldırmayacağız ve durmaksızın çalışacağız. Eleştirilerimizi açıklıkla ifade etmemizin ve gerektiğinde aynı partili olduğumuz halde birbirimizi ağır şekilde eleştirebilmemizin sebebi siyasetin asıl amacının halka hizmet olduğunu unutmamamızdan kaynaklanıyor. Bizim parti anlayışımızda padişahlara, diktatörlere, emirleriyle demir kesenlere ve sultanlara yer yok. Bizlerin parti anlayışımızda etek öpmek yoktur. Kölelerimiz ve efendilerimiz olmadı olmayacak ta. Bu nedenle İnanmadığımız kararlara el kaldırmıyor ve imza atmıyoruz. Neticesinde de farklı düşünen bireyler ortak akılda birleşiyor ve halka hizmetin en iyi örneklerini gerçekleştiriyoruz. Aksaklıklardan, hata yapmaktan korkmuyor ders alıyoruz. Nihayetinde kültür merkezinin tarifesine yönelik ret kararı yine bir CHP’li meclis üyesinin oyu sayesinde alınabildiğini hatırlatmakta fayda görüyorum.”

“FIRSATÇI ANLAYIŞI TASVİP ETMİYORUZ”
“- Belediye başkanımıza ne olursa olsun kulluk ederek veya ne olursa olsun karşı gelerek altını oymaya çalışmıyoruz. Yani AKP’nin önceki belediye başkanı döneminde ve ne yazık ki şimdiki belediye başkanı döneminde sürdürdüğü fırsatçı anlayışı tasvip etmiyoruz. Belediye Başkanını kuşatmaya yönelik tutumların farkında ve idrakindeyiz. Bu anlayışa başta belediye başkanımız Yusuf Civelek olmak üzere hiç birimiz fırsat vermeyeceğiz.”

“MERAK ETMESİN BÜYÜK DÜŞÜNÜYORDUK”
“- Sayın Kurşun hiç merak etmesin ki büyük düşünüyorduk ve büyük düşünmeye devam edeceğiz. AKP’li meclis üyelerinin teşviki ile Nergizlik’te olduğu gibi yol kazalarına uğramadan yolumuza devam edeceğiz.
AKP’den beklentimiz gerçekten kişisel menfaatleri bir tarafa bırakarak halka hizmetin gereğini yapmalarıdır. Ne emir kulluğu yapsınlar ne de her önerilene ret oyu versinler. Bu yönde umutlar taşıyorum. Ancak henüz bu umuda eşdeğer bir performans gözlemlemediğimi belirtmeliyim.”

“BİZE TANINAN KREDİ DOLDU”
“- Geçmiş dönem alışkanlıklarının sona ermesi gerekiyor. Bu konuda yeterince zaman kaybettik. Artık doğru, bilimsel ve akıldan yana olanı yapmanın birlikte büyük düşünmenin ve tarihsel bir meclis performansı yaratmanın zamanı gelmiştir. İskenderun halkı bu meclise ve belediyeye tanıdığı kredi dolmuştur.
İskenderun Belediyesi geçmiş döneme ait yalnızca adı olan projelerin içeriğini zenginleştirerek ve bir hayali gerçeğe dönüştürerek yoluna devam ediyor. Geçmiş dönemin projeleri denilen konular yalnızca oy toplama maksadıyla ifade edilenlerden ibaretti. Aslantaş suyunun alt yapısı, su şebekesi ve alt yapı 15 yıl sadece vaat edildi. Servis yollarının açılmasının, pac meydanının düzenlenmesinin, deniz trafiğinin açılmasının ismi bile geçmiyordu. İnşası devam eden ve bedeli bizim dönemde ödenen geri dönülmesi imkanı olmayan projeleri ise burada saymakla bitiremeyiz.”

“GEÇMİŞ DÖNEMİN YARALARINI SARIYORUZ”
“- Özetle geçmiş dönemin açtığı yaraları sarıyoruz ve lafta kalan projeleri hayata geçiriyoruz demek daha adil ve gerçekçidir. Sayın Kurşun açıkça haksızlık yapmaktadır. Bu hizmetleri gerçekleştirmeyi marifet saymayanların ne bu dünyada, ne da diğer tarafta yatacak yeri yoktur. Sayın Kurşun’un CHP’nin iktidar yürüyüşünün ve yükselen trendinin farkında olmaması mümkün değildir. Bu somut gerçeği görmeden nasıl objektif olunur ki? Bu iddialara sayın kurşun gülüyormuş. AKP milletin yüzünü güldürmedi ama daha şimdiden CHP Sayın Kurşun’un yüzünü güldürdü. Bu nedenle ilk seçimlerde CHP’ye oy vermesini bekliyorum. Halkımızın da yüzü CHP ile gülecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here