Gözlerinizi kaliteli güneş gözlüğü ile koruyun!Kızıltan Optik yetkilisi Çiğdem Kızıltan, güneş gözlüklerinin aksesuar olarak değil, gözlerin sağlığını koruma aracı olarak görülmesi gerektiğini belirtti. Genç ve başarılı girişimci Çiğdem Kızıltan, güneş ışınlarının etkisini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde gözlere adeta bir kalkan görevi üstlenen güneş gözlüklerini satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Kalitesiz güneş gözlüklerinin zararlı ışınları göze daha çok yansıttığını dile getiren genç ve güzel girişimci Çiğdem Kızıltan, ”Kör olmak istemiyorsak mutlaka kaliteli gözlükler tercih etmeliyiz. İşportada ucuza satılan ve genelde camları plastik olan gözlükler insanı göz sağlığından edebilir. Yaz aylarında gözlerimiz güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı korunmasızdır. Zararlı ultraviyole ışınlarının tehlikesi, güneş gözlüklerinin kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Ultraviyole ışınlar görünmezdir. Güneşli ya da bulutlu hava olmasına bakmaksızın her mevsim güneşten yayılan ultraviyole ışınlardan etkileniriz. Birçok kişi aksesuar olarak güneş gözlüklerini kullandığı için, güneş gözlüklerinin zararlı ışınlardan koruyup korumadığı hususu ikinci plana atılıyor. Unutulmamalıdır ki güneş gözlükleri sağlığımız için bir araçtır. Bu tür gözlükleri seçerken estetiği değil, sağlığı ön planda tutmak gerekir. Sağlığını düşünenler işportadan uzak durmalıdır. Uzun süre boyunca güneş ışığına maruz kalmak kataraktı erken dönemde geliştirebilir. Gözlük güneşin zararlı etkilerini filtre eder. Tercih edeceğiniz güneş gözlüğü yüz yapısına göre seçilmeli ve göz çevresini örterek yüze oturmalıdır” dedi.

3 Yorumlar

  1. kaliteli gozlul takmak cok onemli evet ama ben sunu anlamiyorum 100 tl ve cok ust meblalalarda satılan bu urunler bir kisinin aylik geliri asgari (575 tl) olarak dusundugumuzde kac kisi bu kaliteli gozluklerden kullanabilcek. uretici firmalara cok cuzi rakamlarla maal olan bu urunler ( ben ogle dusunuyorum ) neden bu kadar pahali satiliyor . kalite dedigimizde neden cok buyuk meblalar oduyoruz. ?

  2. İskenderun’da gözlük denilince akla gelen tek isim Kızıltan Optik (Vedat KIZILTAN)dır.başarılarınızın devamını diler hayırlı işler dilerim…

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 11 =