Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Akça, velilerin başarısız öğrencilerin üzerine çok fazla gitmemesi gerektiğine dikkat çekti:


Türk Eğitim-Sen Hatay İki Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, 2009-2010 eğitim öğretim yılının geçtiğimiz yıllara oranla daha başarılı olacağı inancını taşıdıklarını söyledi. Akça, yaptığı açıklamasında, “Yoğun ve yorucu geçen bir yılın ardından yaz tatiline girmeye hazırlanıyoruz. Hatay’daki başarıyı SBS ve ÖSS sonuçlarına göre değerlendireceğiz. 7. ve 8. sınıf öğrencileri sınava girdiler. 6. sınıflarda bu hafta sınava girecekler. Hatay’da eğitimde bir çok eksiklik var. Hala devam eden problemler var. Ama genel anlamda problemsiz bir eğitim öğretim yılı tamamladık” dedi.
Akça, öğrencilerin yaz tatilini çok iyi değerlendirmeleri gerektiğine vurgu yaparak, “Öğrencilerimiz elbette tatile çıkacaklar; gezecekler, eğlenecekler, ama kendilerine geleceğe hazırlanmaktan uzak kalmamalarını öneriyorum. Bunun yanında tatilde öğrencilerimize bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Dinlenmiş bir şekilde yeni eğitim dönemine gelmeleri sonrasında başarıları daha da artacaktır. Bizde başarıyı ortaya koyan en önemli unsur sınavlardır. Maalesef Hatay daha önceki senelerde istenilen sonucu alamadı. Umarım bu dönem de istenilen sonucu alabilirler. Velilerimiz gençlerimizi çok fazla sıkıştırmasın. Özellikle lisede eğitim gören gençlerimizin ergenlik döneminde olduklarını unutmasınlar. Başarı yalnızca öğrencinin çalışması ile olan bir şey değil, muhakkak velilerin de bu başarısızlığın içerisinde rolleri vardır. Öğrencinin de başarısı varsa bu başarıda hem öğrencinin hem de velinin rolü vardır” ifadesini kullandı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here