CHP’ye ‘Kılıçdaroğlu’ rüzgarı yaradıCHP İskenderun ilçe teşkilatında yaklaşık 70 kişilik toplu üye katılımı gerçekleşti. CHP İskenderun ilçe binasında gerçekleştirilen partiye katılım töreninde renkli görüntüler yaşandı.
İnşaat mühendisleri, jeoloji mühendisleri ve mimarlar odasının yanı sıra, sendikalardan, tıp dünyasından ve İskenderun’un tanınmış simaları baba ocağına geri döndüler.
Katılım töreni öncesinde konuşan CHP İlçe Başkanı Nihat Karpuz, CHP’ye katılanların sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Yeni Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, partimize dinamizm getirmiştir. Türkiye ne zaman zorlu bir süreçten geçse mutlaka Kemal’ler ortaya çıkıyor. Halkımız da kurtarıcı olarak ortaya çıkan ‘Kemal’lere sonuna kadar inanıp güveniyor. Ülkemizin çağdaş, demokratik ve laik bir ülke olmasını sadece CHP sağlayacaktır. AK Parti hükümetinin ülkemizi getirdiği nokta ortadadır. İnsanlarımız yarınlarından umutsuzdur. Üniversite mezunlarının işsizlik oranı her geçen gün artıyor. Memur ve emekliler yerinde saydırılıyor. Mutfaklarda artık kazan kaynamaz hale geldi. Halkımız artık ülkeyi ve ev bütçelerini düzlüğe çıkaracak bir kurtarıcı arıyor. Aranın isim bellidir. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu döneminde CHP gücüne güç katmakta, partiye katılımlar her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Bugünde katılım gösteren üyelerimize hoş geldiniz diyor, daha çağdaş Türkiye yolunda hep birlikte el ele diyoruz” şeklinde görüş ortaya koydu.
Ardından partiye katılım gösterenlere rozetleri takıldı. İskenderun’da uzun yıllardır başarıyla görev yapan Dr.Tayfur Saygılı, jeoloji yüksek mühendisi Vahit Pişkinpaşa, makine mühendisi Aylin Genç başta olmak üzere partiye katılım gösterenlere CHP rozetleri Yeminli Mali Müşavir Zafer Kutlu, İTSO Başkanvekili Müfit Tennioğlu, avukatlar Fuat Esmer ve Gazanfer Dik tarafından takıldı. Jeoloji yüksek mühendisi Vahit Pişkinpaşa, yaptığı açıklamasında, “Bugüne kadar hiçbir beklentim olmadan Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda siyaset yapmaya çalıştım. Bundan sonraki hedefim CHP saflarında hizmet etmektir. CHP ilçe yönetiminin gösterdiği sıcak ilgiye teşekkür ederim” diye konuştu.
Dr.Tayfur Saygılı da, yaptığı açıklamasında, “Atatürk’ün kurduğu CHP saflarına katıldığım için mutluyum” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen + 7 =