İstiklal Makzume Anadolu Lisesi, 2009 – 2010 mezunlarını uğurladı. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde duygu, aynı zamanda gurur dolu anlar yaşandı.
Mezuniyet törenine İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, belediye meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İstiklal Makzume Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Keser, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin sunuculuğunu okul öğrencilerinden Zeynep Yaran ile Güneş Sarıkaya yaptı. Yoğun davetli topluluğunun katıldığı törende konuşan İstiklal Makzume Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Keser, buraya ortak bir sevinci paylaşmak için toplanıldığını ifade ettiği konuşmasında, “Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştirdiğiniz gözbebekleriniz evlatlarınızı yaşam mücadelesinin içine, başarılı olacaklarını umut ederek uğurlamanın vakti geldi. Okulumuza ayak bastıklarından beri özenle işlediğiniz sevgili öğrencilerinizi çeşitli başarılara imza atacak bireyler olarak yetiştirerek bugüne getirdiniz” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmanın ardından okul birincisi Ece Alıcı teşekkür belgesini İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’in elinden aldı. Alıcı’ya belgesini sunan Başkan Civelek, “Gün sizin çocuklar, hepinize hayırlı uğurlu olsun. Ne kadar heyecanlı, heyecana layık olduğunuzu biliyorum. Sizler yakında üniversite öğrencisi olacaksınız ve bir süre sonra üniversiteyi de bitirip orada da kep atacaksınız. Zaman çok hızlı akıp gidiyor, daha dün gelmişsiniz gibi, 4 yıl ne çabuk geçti? Peki çocuklar size bir soru sormak istiyorum, Dünyada bir nesne, en hızlı en yavaş, en uzun en kısa, böyle birinden farklı dört çelişkiye içinde barındıran nedir? Evet, sizlerinde dediği gibi zaman, para ile satın alınamayan ve herkese eşit dağıtılan bir şeydir. Onu iyi kullanırsanız her şey güzel. Kendinize güvenin. Sevgili Ece sana ve arkadaşlarına başarılar diliyorum, her şey gönlünüzce olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Civelek okul birincisi Ece Alıcı’ya bir anı tabağı armağan etti. Daha sonra ise mezun olan öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Öğrencilerin oldukça duygulu olduğu tören keplerin havaya atılmasıyla son buldu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here