Kızılay 143 yaşındaTürk Kızılay Derneği 143. kuruluş yıldönümünü yine renkli etkinliklerle kutlayacak. 143. kuruluş yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulunan Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, derneğin faaliyetlerine mercek tuttu.
Dernekte ilk yardım eğitimi kurslarının tüm hızıyla sürdüğüne dikkat çeken Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, “Kızılay bir yardım kurumudur. Yardım insancıl bir duygudur. İnsanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, dünyamızı güzelleştirir. Barış içinde bir arada yaşamamızı sağlar. İnsanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirir. Kızılay, savaşta ve barışta halkın kara gün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın, sel, deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere, düşkünlere, kimsesizlere yardım eder. Kızılay’ın, halka yaptığı yardımlar, yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan, bağışlardan oluşur. Şube olarak önümüzdeki yıldan itibaren İskenderun’da öğrenciler için yurt ve burs projemiz bulunuyor. Kan merkezimiz bölgemizin en büyük ölçekli kan merkezlerinden biri. Halkımıza da kan bağışı konusunda gösterdiği yüksek duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyoruz. Yerel Afet Lojistik Merkezimiz her an, Allah göstermesin, bir afete hazır vaziyette bulunuyor. Bunların dışında Antakya’dan bile merkezimize ilk yardım eğitim noktasında kursiyerlerimiz geliyor. İşyerlerinden de ilk yardım eğitimi konusunda bizlere talep var. Bizler de bu taleplere cevap vererek, ilk yardım konusunda halkımızı bilinçlendiriyoruz” şeklinde görüş ortaya döktü.
Bu arada Kızılay Derneği İskenderun Şubesi’nde yeterliğe dayalı ve yetişkin eğitimi yaklaşımı ile vaka çalışmaları ve deneysel maketler üzerinde uygulamalarla, gerçeğe yakın koşulların yaratıldığı bir eğitim ortamında ilk yardım eğitimleri veriliyor.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 3 =