İskenderun Belediye Meclisi, gündemdeki tek maddeyi görüşmek üzere toplandı. Kültür Sitesi tarifesinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili belediyenin Mali Hizmet Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun oylamasında CHP kendi arasında fire vererek, 13 oyda kalırken, kültür sitesindeki ses düzeni için para ödenmesine kamu hizmeti görüşünden ötürü karşı çıkan ve İskenderunlulara bedava verilmesini talep eden AK Parti, MHP ve DP ortak görüşle ret oyu kullandı. İlgili madde 14 ret, 13 kabul oyuyla ret edilirken, böylelikle İskenderunlular kültür sitesinden bedava yararlanacak.
İskenderun Belediye Meclisi’nin dünkü oturumunun gündeminde yer alan Kültür Sitesinin tarifesinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili madde ele alındı.
Fiyat tarifesine MHP, AK Parti ve DP karşı çıkarken, DP Grup Başkanvekili Ali Kılınç Çirkin, talip edilen bedelin çok yüksek olduğunu bu yüzden karşı çıktıklarını belirtti.
İsim vermeden kentte ses düzeni yapan iki firmaya gittiğini buralarda fiyat araştırması yaptığını kaydeden Çirkin, fiyatların 150 ila 200 TL arasında değiştiğini, dolayısıyla belediyenin istediği fiyatı çok yüksek bulduklarını kaydetti. DP Grup Başkanvekili Ali Kılınç Çirkin, halkın kültür sitesini bedava kullanmasını kaydederken, fiyat karşı çıkan AK Parti’nin Grup başkanvekili İbrahim Yaran da, ilgili maddeye ret oyu vereceklerini söyledi. Kültür sitesindeki ses düzeninin bundan önceki haliyle kullanılmasının mümkün olmadığını ifade eden Yaran, ses ve ışık sistemi unsurunun olmadığı zaman kullanılmasının hiçbir şeye fayda sağlamayacağını savundu. Bunu bir ayıp olarak nitelendiren AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Yaran, bu ayıbın bugün telafi edilmeye çalışıldığını, dolayısıyla da faturanın halktan çıkarılmaması gerektiğini kaydetti.
CHP Belediye Meclis Üyesi Ses ve ışık düzeni tarifesine retnt Akbay ise, maddenin geri çekilmesini önerirken, yapılan açıklamaların ardından oylamaya geçildi.
Yapılan açık oylamada, kültür sitesinin tarifesinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, CHP’nin grubu içerisindeki firelerle birlikte AK Parti, MHP ve DP’nin ‘Kamu Hizmeti varsa, halk bedava yararlanmalı’ ortak görüşüyle 14 ret oyu alırken, CHP 13 oyda kaldı. Böylelikle 14 ret 13 kabul oyuyla kültür sitesinden İskenderunlular bedava yararlanacak.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 − 1 =