Efsane İskenderun’da karnaval havası estirdi

0
160

Yeni İskenderunspor 3. lig şampiyonluğunu kazandıktan sonra akşam saatlerinde kentte krallar gibi karşılandı. Tayfur Sökmen Bulvarı üzerinde turuncu-mavi bayraklarla süslenmiş olan TIR’a çıkan futbolcu, yönetici ve teknik heyet şehir turu attılar.Efsane İskenderun’da karnaval havası estirdi
Kayseri’de oynanan final maçını kazanarak tam 8 yıl aradan sonra yeniden profesyonel lige çıkan turuncu-mavili ekibimiz Yeni İskenderunspor, şehirle bütünleşti. “Efsane geri döndü” sloganlarıyla kent girişinde bekleyen taraftarlar sporcuları taşıyan otobüsü görünce adeta yer yerinden oynadı. Tayfur Sökmen Bulvarı üzerinde bekleyen TIR’a binen futbolcular, yöneticiler ve amigolar, sloganlar eşliğinde Ulucami Caddesi’nden giriş yaparak esnaf ve sporseverler tarafından alkışlarla karşılandı. Şehit Pamir Caddesi’ne giren konvoy burada da bayraklarla ve çiçeklerle karşılandı. Futbolcuların yanlarına binen taraftarlar da şehir turu sırasında hiç susmadılar.
Polis eskortluğunda Atatürk Anıtı önüne gelen TIR burada taraftarlarla buluştu. Ailelerin ve sporseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan İskenderunsporlu futbolcular, burada tek tek sahneye çıktılar. Yapılan kutlamalara İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar ve belediye meclis üyeleri de katıldılar.
Gecede futbolcuların tanıtımının ardından Milletvekili Aziz Yazar, yaptığı açıklamasında, “Yeni İskenderunspor bu kentin adını her yerde duyuracak bir takım oldu. Futbolcuları alınlarından öpüyorum. Neredeyse imkânsızı başarmışlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Her zaman İskenderunspor’un yanındayım” açıklamasını yaptı.
Daha sonra söz alan İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de, “En büyük İskenderunspor. Bu takım kentimizin temsilcisi olarak şampiyon olmuştur. Futbolcularımızı kutluyorum. Takımımıza iş dünyası ve esnaf destek olmalıdır” dedi.
Son olarak Anıt Alanı’ndaki sporseverlere seslenen Yeni İskenderunspor Kulübü Başkanı Sedat Uysal, “Bir sezon boyunca çok sıkıntı yaşadık. Futbolcular olmayacak işleri yaptılar. Yönetim olarak yalnız kaldık. Bizlere yeterince destek verilmedi. Takımı 3.lige çıkartanlar bu kentin çocukları oldu. Onların hakkını hiç kimse inkar edemez. Hepsine sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde görüş ortaya koydu. Yapılan konuşmaların ardından havai fişek gösterisi ve müzik eşliğinde coşku ikiye katlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + 9 =