Çapalı, İskenderun’da incelemelerde bulunduTerörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanlığı’ndan Sorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapalı ve İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Hüseyin Özbilgin, beraberlerindeki istihbarat ve terör uzmanlarıyla İskenderun’da inceleme ve görüşmelerde bulundu.
Deniz İkmal Destek Komutanlığı İlboğa Kışlası’nda 31 Mayıs tarihinde nöbet değişimi yapan askeri araca teröristlerce düzenlenen saldırıda 6 askerin şehit olması, 3 Haziran’da da Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese’nin şoförü tarafından bıçaklanarak öldürülmesiyle gündeme gelen İskenderun için Emniyet Genel Müdürlüğü özel bir çalışma başlattı.
Genel Müdürlüğe ait bir minibüsle İskenderun’a gelen Terörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanlığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapalı, Hatay’da yapılan istihbarat ve değerlendirme toplantısının ardından İskenderun’a geçti.
Çapalı ve İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Hüseyin Özbilgin ile genel müdürlük bünyesindeki terör ve istihbarat uzmanları ilçede çeşitli görüşmelerde bulundu.
Çapalı ve beraberindekiler, terör saldırısının yaşandığı Modern Evler Mahallesi’ndeki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı İlboğa Kışlası’na geçerek, bölgede inceleme yaptı. Askeri yetkililerin de katılımıyla yaklaşık 1.5 saat süren görüşme ve incelemenin ardından Çapalı ve beraberindekiler askeri birlikten ayrıldı.
Güvenlik, Terörle Mücadele ve Harekat, Asayiş, Kriminal Polis Laboratuvarları Daire Başkanlıkları ile Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Başbakanlık Koruma Müdürlüklerinden sorumlu olan Genel Müdür Yardımcısı Çapalı’nın, Ankara’ya geri dönerek bir rapor hazırlayacağı öğrenildi.
Bu arada, terör ve istihbarat teşkilatlarından oluşturulan bir uzman ekibin bölgedeki faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − four =