Şampiyon Yeni İskenderunspor

2
554

Bir zamanların unutulmaz takımı İskenderun spor tekrar profesyonel lige yükselişini çılgınlar gibi kutladı. Kayseri’de oynanan son maçta şampiyon olan İskenderun spor maçın bitiş düdüğünün hemen ardından futbolcular sahada hüngür hüngür ağladı.
Şampiyon Yeni İskenderunspor
Bir sezon boyunca yokluk içerisinde Kulüp Başkanı Sedat Uysal ve yönetimi ile Takımın başarılı olması için gece gündüz mücadele eden Teknik direktör Can Güven, maçın başlamasından bitiş düdüğüne kadar bir saniye olsun yerinde duramadılar.

Maçın orta hakeminin bitiş düdüğüyle birlikte sahada Hayatlarını ortaya koyan Futbolcular ile Yedek Kulübesinde Ağabeylerine destek olan oyuncular ile Teknik Direktör Can Güven ve Kulüp Başkanı Sedat Uysal, sevinç gözyaşlarını tutamadılar.

Sahaya ağlayarak gelen Kulüp Başkanı Sedat Uysal’ı Gören futbolcular da adeta sahaya yığılıp kaldılar. Sevinç gözyaşlarını tutamayan futbolcular bu rüya değil gerçek alnımızın akıyla bu maçı aldık bize kimse güvenmiyordu destek olanlarda yoktu. Ama biz onurumuzla gururumuzla inancımızla mücadele ettik. Açıklamasını yaptılar.

Kulüp Başkanı Sedat Uysal Haber ekibimize yaptığı açıklamada Bu takım çok zor şartlar altında buralara geldi. Çok kısık imkânlarla sahaya çıktık futbolcuların hepsi de parayı söz konusu etmeden onurlarıyla mücadele ettiler. Kentin takımı turuncu mavi renklerden oluşuyor bunu herkes böyle bilsin açıklamasını yaptı.
[nggallery id=19]
Daha sonra yıllardır emekleriyle bu takımı bu hale getiren Efsane Hoca Can Güven İse sezon başından beri vermiş olduğumuz sözleri tek tek tuttuk İskenderun da bize inananların sayısı inanmayanlardan az olsa da. Biz az sayıdaki insanlara olan saygımızı ve kentimize olan sevgimizden dolayı hayatımızı ortaya koyarak mücadele ettik. Sahadaki futbolcularımız hepsi yürekleriyle oynadılar. Takım Kapatanım Sakat olmasına rağmen İğne yapılarak ayağının durumunu hiç düşünmeden bu maça çıktı açıklamasını yaptı. Ve tüm İskenderun halkına bu şampiyonluğu hediye ediyorum dedi.

[nggallery id=18]

Cuma KESEROĞLU

2 YORUMLAR

  1. Kocaeli de yaşayan bir İskenderun’lu olarak çok mutlu oldum.Umarım İskenderunspor eski parlak günlerine geri döner.Bu sene gözümüz üçüncü lig maçlarında olacak.Yeni İskenderunspor’a teşekkürler.Türkiye’nin en zengin işletmelerinin olduğu bu bölgenin futbol takımının maddiyatla ilgili bir sıkıntısının olmaması gerektiğini düşünüyorum.Yeni İskenderunspor logolu hediyelik eşyalarını heyecanla bekliyorum.

  2. Öncelikle emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Zonguldaklıyım fakat iskenderunda yaşıyorum ve İDC’nin maçlarına gidiyordum. Yakın çevremden öğrendiğim kadar İskenderunspor ayrı bir takımdı. Amatör de ki maçlarını da takip ettim gerçekten etkileyici bir taraftar topluluğu vardı. Oynadığı futbol ile de bunu kanıtladılar. Can-ı yürekten kutluyorum. Bu sene Allah izin verirse 3.lig maçlarını büyük bir zevkle izleyecem. Eminim ki İdc’yi desteklemeyen İskenderunlular da İSKENDERUNSPOR’A hak ettiği desteği verecektir. Saygılarımla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × five =