Y.İskenderun spor’un aslanları Rüyayı gerçekleştirdi. Kayseride 3. lige yükselme gurubunun son maçında Kozan Belediye spor maçını kazanan İskenderun spor 3. lige merhaba dedi.
Uzun yıllardır kentte büyük eksikliği hissedilen turuncu mavili renkleri tekrar profesyonel takıma taşıyan aslanlar İskenderun halkına sevinç yaşattı.
Yıllardır takımın Başında olan ve tüm sporcuların sevdiği ismi olan Can güven gece gündüz çalışarak bir yılın mutluluğunu yaşıyorlar.
Kayseri Kadir Has stadı yan sahasında Kozan Belediye spor ile karşılaşan Y.İskenderun spor tam anlamıyla bu maçı alacağına inancı tamdı.
Teknik Direktör can Güven soyunma odasında futbolcuları tek tek motive ederek bu maçın önemini herkesi anlattı. Tribünde taraftar susmazken soyunma odasında tam anlamıyla inancın zafer haritası çiziliyordu.
Maçın başlamasıyla birlikte oyuna ağırlığını koyan Y.İskenderun spor geliştirdiği ataklarda Kozan Belediye spor kalesinde tehlike yaratmaya başladı. Futbolcuların sahadaki inanışı Kulüp Başkanına verdikleri söz, Futbol tıkımını bir saniye bile yerinde durdurmadı.
15. dakikada Hakan Tümkaya’nın yapmış olduğu ortaya iyi yükselen Zeyni Özdemir güzel bir kafa vuruşuyla durumu 1–0 öne geçirdi.
Taraftarların hiç susmadan desteklediği takım ilk yarıyı 1–0 önde kapattı.
İkinci yarının başlamasıyla birlikte Y.İskenderun spor’un kalesine gelen Kozan Belediye spor 46.dakikada golü bulunca kozan taraftarları da desteğini artırmaya başladı.
Maçın başlama düdüğüyle birlikte Sahada varlığını hissettiren Y.İskenderun spor pas yaparak rakip oyunculara fazla top vermedi.
İkinci yarıda Can Güven’in vermiş olduğu taktikleri yerine getiren futbolcular 85 dakikada Mahmut’un yapmış olduğu ortaya Sinan Arslan çok güzel vuruşla İskenderun spor’a 3.lig vizesini almış oldu.

[nggallery id=18]

Cuma KESEROĞLU

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here