Adalet Bakanı Sadullah Ergin İskenderun Katolik Kilisesi’ni, ardından İsrail baskını sonrasında ölen Cengiz Yüksel’in ailesini ziyaret ederek, taziyede bulundu:

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İskenderun Katolik Kilisesi’ni ziyaret ederek, kilise yöneticilerine başsağlığı diledi, acılarına ortak oldu. Türkiye Katolikler Anadolu Havarisel Episkoposu Luigi Padovese’nin öldürülmesinin ardından İskenderun Katolik Kilisesi ziyaretçi akınına uğruyor.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İskenderun Emniyet Müdürü Yusuf Cinel, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, AK Parti İlçe Başkanı Musa Kurşun, AK Parti belediye meclis üyeleri ile birlikte, Katolik Kilisesi’ni ziyaret ettiler. Kilise girişinde Bakan Ergin; İzmir Episkoposu Rugerro Farnceschini, Selçuk Meryem Ana Kilisesi’nden Mesut Kalaycı, İskenderun Episkopos vekili Peder Giveseppe Petrilla Joseph Petrilla ve kilise yetkilileri tarafından karşılandı.
Katolik Kilisesi toplanta salonunda açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, “İskenderun’da 6 askerimizin şehit edilmesi ve ardından Katolik Kiliseleri Episkoposu Luigi Padovese’nin öldürülmesi bizleri çok üzmüştür. Acıları kendi acımdır. Acılarını paylaşıyorum. Yaşam hakkı en kutsal haktır. İnsan yaşamına yapılan saldırıya karşı insanlık hep birlikte durabilmelidir. Hatay ve İskenderun, yüz yıllardır barış ve kardeşliğin yaşandığı bir kentimizdir. Dünya’ya hoşgörüsüyle hep örnek olmuştur. Elbetteki bu olaylar bizi çok üzmüştür. Bu vesile ile tüm Katolik cemaatine başsağlığı diliyorum” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here