Belediye meclisi yaz-boz tahtası değil

DP Belediye Meclis Üyesi Çirkin, geçen hafta Cuma günkü meclis oturumunda gündemde bulunan bazı maddelerin geri çekilmesine kendi penceresinden yorum getirdi:
Belediye meclisi yaz-boz tahtası değil
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Meclis Üyesi Ali Kılıç Çirkin, belediye meclisinin geçtiğimiz hafta Cuma günkü oturumunda, 5 yıldızlı otel kurulması planlanan Karahüseyinli Köyü’ndeki parsellerin imar planı değişikliğinde yaşanabilecek konut yoğunluğu endişeleri nedeniyle Belediye Başkanı Yusuf Civelek tarafından gündemdeki 4 maddenin geri çekilmesini değerlendirdi.
Belediye Meclisi’nin Cuma günkü oturumunda 5 yıldızlı otel yapımı için Karahüseyinli Köyü’nde bulunan parsellerin imar planı değişikliği ve belediyeye bağışlanan bir adet kepçenin tescil işlemi için gerekli meclis kararının alınması ile ilgili teklifin meclis gündemine getirilmesini utanç verici olarak niteleyen Demokrat Parti Belediye Meclis Üyesi Ali Kılıç Çirkin, “Belediye Başkanı Yusuf Civelek, 15 gündür inceleme yapamadığını söylediği konuları önce gündeme getiriyor, ardından geri çekiyor. Bu nasıl bir anlayış, anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu meclis yaz-boz tahtası değil. Karahüseyinli Köyü’nde 5 yıldızlı otel yapılabilmesi için iz değeri 1 TL olan bir iş makinesinin 5 yıldızlı otel izninin verilmesi için belediyeye bağışlanması konusu İskenderun Belediye Meclisi’ne getirilmesi utanç verici bir durumdur. İş makinesinin belediyeye bağışlanmasına bazı CHP’liler bile karşı çıkmıştır. Belediye meclisinde bulunan üyeler 1.000’er TL verseler, bu iş makinesi belediyemize alınmış olur. Yineliyorum, böylesine bir teklifin belediye meclisine getirilmesi çirkin ve utanç vericidir. Teklifin sağduyuya sahip üyeler tarafından kabul görmemesi tek tesellimiz. Bunun dışında İskenderun Belediye yönetimi tarafından Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen her etkinlik başına alınan ücretler yüzde 100 arttırılmıştır. Bu yanlış bir uygulamadır. Belediye kültürel ve sanatsal aktiviteleri destekleyeceği yerde ücretleri yüzde 100 artırarak, bu tür faaliyetlerin azalmasına yol açacaktır. Karar gözden geçirilmeli ve düzeltilmelidir” diye konuştu.

“TERÖRİSTLERİ VE ONLARI KORUYANLARI LANETLİYORUZ”
Açıklamasının devamında son günlerde yaşanan tüm olumsuz gelişmelere de parantez açan Belediye Meclis Üyesi Çirkin, “Şehrimiz maalesef son günlerde müessif olaylarla çalkalanmaktadır. Acaba amaç şehrimizi bu olayların içerisine mi çekmektir? İskenderun halkı olarak bu olaylara meydan vermemeli ve gerekli tepkilerimizi göstermeliyiz. İskenderun’da yaşanan ve 6 askerimizin şehit düşmesine sebep olan hain saldırıyı kınıyor ve bu olayı meydana getiren teröristleri ve onları koruyan grupları lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, mekanlarının cennet olmasını, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. İsrail’e yardım amacıyla giden tüm insanlara İsrail’in yaptığı zalim davranışı kınıyoruz. Bu amaç uğruna hayatını kaybeden tüm insanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Şehrimizde ve İsrail hudutlarında meydana gelen müessif olayları Meclis’te grubu bulunan tüm siyasi partiler İsrail’deki olayları kınamışlardır. Ancak İskenderun’daki hain saldırıdan yalnızca BDP adını taşıyan siyasi parti tek kelime dahi söylememiştir. Bu siyasi partiyi kınıyoruz. Aynı zamanda Emine Ayna’nın İskenderun’la ilgili sözlerinden dolayı tüm Türk vatandaşları kendisine en iyi dersi vereceklerdir. Katolik Kilisesi Episkoposu’nun uğradığı hain saldırı sonucu hayatını kaybetmesini derin üzüntüyle karşılıyoruz. İskenderun’un değerli basın mensuplarının her zamanki gibi gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkürlerimizi bildiririz” ifadesinde bulundu.

Önceki İçerikMeclis üyeleri Başkan Civelek’i farklı mı yönlendiriyor?
Sonraki İçerikPadovese’nin anısına ayin düzenlendi