18. TUBİTAK Kimya Olimpiyatları’nda Türkiye’nin birçok başarılı okulunu geride bırakarak zirveye adını yazdıran iki okuldan biri olan Tosçelik Fen Lisesi’nin başarılı öğrencilerine Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan birer diz üstü bilgisayar hediye etti.
Geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek ve genç yetenekleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen Kimya Olimpiyatları TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülürken, elde ettiği birçok başarılarla bölgemizin gururu olan Tosçelik Fen Lisesi, bu kapsamda düzenlenen Kimya Olimpiyatlarına da imzasını attırmayı başardı.
Nisan ve Aralık aylarında, iki aşamalı olarak gerçekleştirilen bu sınav 28 il merkezinde ve KKTC’de 74 il, 591 okul ve 8972 öğrenci ile yapıldı.
İskenderun’a ve bölgemize böylesi bir başarıyı Tosçelik Fen Lisesi Kimya Öğretmeni Gökhan Eren önderliğinde hazırlanan öğrenciler Ahmet Çağdaş Yumurtaş ve Saner Turhaner, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan birer laptop bilgisayar hediye ederek öğrencileri onore etti.
Başkan Soydan’ın makamında düzenlenen törene Tosçelik Fen Lisesi Müdürü İlhami Koç, müdür yardımcısı Ahmet Keskin, Kimya Öğretmeni Gökhan Eren, Matematik Öğretmeni İsmail Niğdelioğlu, Tosçelik Fen Lisesi Okul Aile Birliği üyesi Rızkullah Şanal, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Tören öncesi konuşan Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, öğrencilerin başarılarının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, bu başarıları onore etmenin de kendilerine düştüğünü söyledi. Bu bağlamda öğrencilerin bundan sonraki çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla laptop bilgisayar hediye etmeyi uygun gördüklerini kaydeden Başkan Soydan, öğrencilere başarılarının devamını dileyerek bilgisayarları takdim etti.
Tosçelik Fen Lisesi Okul Müdürü İlhami Koç ise, Başkan Soydan’ın bu anlamlı hediyesinin hem okul yöneticilerini, hem de öğrencilere çok memnun ettiğini kaydetti. Müdür Koç, öğrencileri onore eden Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan’a teşekkür etti.
Öğrencileri bu zorlu maratona hazırlayan ve alnının akıyla çıkan Tosçelik Fen Lisesi Kimya Öğretmeni Gökhan Eren, öğrencileri 400 saat çalıştırdığını, bunun yanında kendilerinin de 500-600 saat çalıştığını ifade ederek, bu ödülü almayı hak ettiklerini belirtti. Öğrenciler Ahmet Çağdaş Yumurtaş ve Saner Turhaner ise, olimpiyatlarda derece elde etmelerinden dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederlerken, öğretmenlerine de teşekkür ettiler.
Devlet okullarından sadece Tosçelik Fen Lisesi ve İzmir Fen Lisesi’nin başarılı olduğu birinci aşama sınavının ikinci ayağının Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde yapılacak.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here